Nugalėtojus renka komisija (3 pirmąsias vietas), o 30 daugiausia jūsų palaikymo sulaukę darbų autoriai bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais. Internetinis balsavimas vyks iki sausio 28 d. imtinai, o nugalėtojus skelbsime sausio 29 d. puslapyje www.draugiskasgamtai.lt.
Aija Čepulkovskytė
“Pasaulis be meilės ir su meile”
Širvintų pradinė mokykla
1 klasė
Gaminta iš kiaušinių dėklo, mamos prirašyto sąsiuvinio, kurio nebereik ir kartoninių dėžučių. Reikėjo popierių užmerkti vandenyje ir išmirkusį - sublenderiuoti. Gauta masė dedama ant tinklelio, iškočiojama su kočėlu ir paliekama džiūti. Vieną popieriaus pusė – tamsesnė. Joje nupieštas ežeras, kuriuo žmonės nesirūpina. Kitoje pusėje - labai gražus ežeras, kuriame gyvena žuvys, aplink žydi gėlės, nes jį žmonės myli ir rūpinasi.
Ugnė Barakauskaitė
"PASAULIO VAIZDAS"
ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLA – DARŽELIS
2 klasė
VANDENYNO GELMĖSE PLŪDURIUOJA KAUKĖ. KAUKĖ PASIDALINUSI Į DVI DALIS. TAMSIOJI SIMBOLIZUOJA PASAULIO UŽTERŠTUMĄ (AUGMENIJOS ŽUVIMĄ), O ŠVIESIOJI KIEK DAR YRA LIKĘ GRAŽIOS IR SVEIKOS GAMTOS.
Gustas Kasparavičius
“Susimąstyk!"
ELEKTRĖNŲ SAV. SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Tik nuo mūsų priklauso, kokioje Žemėje gyvensime. Kurioje Žemės pusėje norėtum gyventi Tu?
Deimantė Slomskaitė
“Nustokime teršti MŪSŲ ŽEMĘ!“
ELEKTRĖNŲ SAV. SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Kaip atrodys mūsų Žemė ateityje, jei nenustosime būti besaikiais vartotojais ir teršėjais? Ką fotografuosime ir kuo džiaugsimės? Negi graži gamta liks tik kažkada užfiksuotose nuotraukose?
Goda Barišauskaitė
“Visada yra pasirinkimas”
ELEKTRĖNŲ SAV. SEMELIŠKIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Visada yra pasirinkimas. Pasirinkime teisingai!
Julija Palionytė
,,NUSTOKIME TERŠTI GAMTĄ‘‘
KAUNO JUOZO GRUŠO MENO GIMNAZIJA
4 klasė
Dėl taršos žūsta gyvybė, vandenynai ir jūros tampa nešvarios. Dėl didelio laivų kiekio jūrose ir mažo jūros vandens pratekėjimo į vandenynus susidaro purvinas naftos sluoksnis vandens paviršiuje. Dėl plastiko maišelių, vienkartinių indų ir kitų į jūras išmetamų atliekų miršta gyvūnai ir augalija.
Aušrinė Greičiūnaitė
,,ŽMOGAU, PALIK VIETOS GAMTAI!’’
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
AUŠRINĖ KOVOJA UŽ ŠVARIĄ GAMTĄ. JI SAKO: ,,NORIU, KAD PASAULIS BŪTŲ ŠVARUS IR APSAUGOTAS NUO ŠIUKŠLIŲ‘‘. VAKARAIS SURENKA ŠIUKŠLES MIESTELYJE APLINK DAUGIABUČIUS, KOVOJA IR SUDRAUSMINA ŠIUKŠLINTOJUS.
Dorotėja Račkauskytė
„MANO MYLIMA JŪRA“
RADVILIŠKIO R. ŠEDUVOS GIMNAZIJA
1 klasė
"PIEŠINYS NUPIEŠTAS ANT PERDIRBTO POPIERIAUS (IŠARDYTA KRUOPŲ PAKUOTĖ). JAME PAVAIZDUOTA, KAIP MERGAITĖ ĮSIVAIZDUOJA, KAIP ATRODO ŠVARI IR UŽTERŠTA JŪRA."
Ana Katažyna Gičkina
„DU ŽEMĖS VEIDAI, DU LIKIMAI“
BALTOSIOS VOKĖS E. OŽEŠKOVOS GIMNAZIJA
2 klasė
"Žemė – mūsų namai, gyventi joje gera, Aplink gražu, spalvota ir žaisminga, liūdėti – nebūdinga. Nepalikime juodo pėdsako, rūpinkimes mūsų planeta – Žeme, Jei ne – liks iš jos tik pilka sutrūkinėjusi dėmė."
Luka Petraitė
“Viskas susimaišė“
Kauno Dainavos progimnazija
1 klasė
"Darbe pirmokė Luka norėjo parodyti, kad viskas mūsų aplinkoje susimaišė. Gėris kartu su blogiu, augančios gėlės ir šalia plastikiniai maišeliai, tekantis upelis virsta į užterštus dūmus... Jeigu nepradėsime atsakingai rūšiuoti, viskas tik blogės. Iš gražios ir jaukios mūsų Žemės liks tik šiukšlių kalnas."
Gerda Staševskaja
“Saugok mylimą žemelę”
BALTOSIOS VOKĖS „ŠILO“ GIMNAZIJA
4 klasė
Mokinė piešinį piešė matydamą už lango rūkstančius dūmus. Mergaitė susimąstė Ir pradėjo ieškoti informacijos apie gamtos taršą. Piešinys kviečia visus ne tik pasigrožėti, bet ir susimąstyti.
Greta Šličiūtė
“KUR PAŽVELGSI, VISUR BALTA…”
ŠIAULIŲ DAINŲ PROGINAZIJA
2 klasė
"Darbelis atliktas nuotoliniu būdu. Mokinė Greta Šličiūtė pati pasigamino popierių iš kiaušinių dėklo, iškočiojo, išdžiovino, padengė jį guašu. Po to nupiešė šiomis dienomis taip džiuginantį sniegą ir pavaizdavo apsnigtą eglutę. Mergaitė nupiešė tai, kas ją dabar jaudina ir džiugina – ilgai lauktą, šaltą, baltą, gurgždantį sniegą ir švarią aplinką."
Gabija Matiukaitė
„Neteršk ir džiaugsiesi gražiu pasauliu!“
Vilniaus Spindulio progimnazija
3 klasė
Aš noriu, kad pasaulis, kuriame aš gyvenu būtų švarus. Kad žemėje galėtų gyventi gyvybė. Kad galėtų žydėti gėlės, žemėje gyventų sliekai. Aš myliu žemę, saugau ją. Niekada nešiukšlinu. Žemė labai trapi, ji pavargus nuo mūsų teršimo. Noriu gyventi tokioje žemėje, kurioje būtų švaru ir žemė džiaugtųsi, kad joje švaru.
Ieva Šafranavičiūtė
„MŪSŲ PASAULIS. MES SPRENDŽIAM, KOKS JIS BUS.“
VILNIAUS BALTUPIŲ PROGIMNAZIJA
3 klasė
AŠ PABANDŽIAU NUPIEŠTI, KOKIA GRAŽI MŪSŲ PLANETA. PIEŠINĮ PADALINAU Į DVI DALIS. VIENA JOS DALIS TOKIA, KAIP AŠ ĮSIVAIZDUOJU KAIP ATORODYTŲ MŪSŲ PLANETA, JEI MES NENUSTOSIME ŠIUKŠLINTI. O KITĄ DALĮ NUPIEŠIAU TAIP, KAIP ATRODYTŲ ŽEMĖ, JEIGU MES NEBEŠIUKŠLINSIME IR RŪŠIUOSIME ATLIEKAS. TIKIU, KAD MES GALIM PADARYTI, KAD ŽEMĖ IŠLIKTŲ GRAŽIA ŽALIA PLANETA! AŠ UŽ ŽALIĄ, NEUŽTERŠTĄ MŪSŲ PASAULĮ
Meida Nutautaitė
Saugokime Žemę
Kauno Simono Daukanto progimnazija
3 klasė
Popieriaus lapas pagamintas iš dovanų popieriaus skiautelių, nupiešta žemės planeta, kuri padalinta į dvi dalis: Žemė, kuri yra švari ir ją rūpinasi, neteršia ir Žemė verkia, nes jai sunku, ji užteršta.
Luknė Vaičiūnaitė
GYVYBĖ IŠNYKS
KAUNO MOKYKLA – DARŽELIS „ŠVIESA“
2 klasė
ŽEMĖ MIRŠTA, ŽMONĖS TERŠIA GAMTĄ. JEIGU ŽMONĖS NESIRŪPINS ŽEME, JI MIRS - NEBELIKS JOKIOS GYVYBĖS.
Vilius Tunkulas
Apsaugok mane!!!
VILNIAUS BALTUPIŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
Mano piešinyje mišką saugo vaivorykštė, o gyvenime gamtą turi saugoti visi ir nuolat, jeigu norime džiaugtis žaliais miškais pilnais gėlių ir uogų.
Gertrūda Gaivenytė
„Saugokim Lietuvos gamtą“
Vilniaus Baltupių progimnazija
3 klasė
Darbas sukurtas ant paties vaiko pagaminto popieriaus iš antrinių žaliavų. Kvietimas tausoti gamtą ir įdomi patirtis.
Gustė Krauzaitė
„RŪŠIUOKIME ŠIUKŠLES“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIŲ DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT GUAŠĄ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Miglė Janulionytė
Gamtos stebuklai
Kauno Veršvų gimnazija
2 klasė
"Darbas naudojant savos gamybos popierių ir dažus iš natūralių medžiagų. Dažai buvo gaminami iš namuose turimų daržovių, augalų ir uogų. Darbe atvaizduotas natūralus gamtos grožis be neigiamo žmogaus poveikio."
Indrė Dambrauskaitė
MYLĖK SAVO ŽEMĘ
VILNIAUS BALTUPIŲ PROGIMNAZIJA
3 klasė
"Projektas “Mylėk savo žemę” – tai kvietimas mylėti ir tausoti savo namus – Planetą. Darbas padarytas ant paties vaiko sukurto popieriaus iš antrinių žaliavų (susmulkinta kiaušinių dėžė, sumaišyta su vandeniu ir sugrūsta vėliau tapo popieriumi) ant kurio, nutapyta žemė kviečia mylėti ją. Tą galime padaryti būdami sąmoningais ir vieningais, tausodami planetą, mažiau vartodami, rūšiuodami ir mylėdami ją, nes tai mūsų namai."
Elzė Ruzgytė
„NUSTOKIME!“
VIEŠOJI ĮSTAIGA PRANCIŠKONŲ GIMNAZIJA
3 klasė
ELZĖ GAMINO POPIERIŲ IŠ SENŲ, JAU UŽBAIGTŲ, PRATYBŲ SĄSIUVINIŲ. SUPLĖŠĖ JUOS GABALIUKAIS, UŽPYLĖ VANDENIU, MIRKĖ, VĖLIAU SMULKINTUVU SUMAIŠĖ IKI MINKŠTOS MASĖS, ĮPYLĖ LIPALO, SUFORMAVO LAKŠTĄ, PADĖJO JĮ ANT CELOFANO, UŽDENGĖ DROBE, PASLĖGĖ SENA KNYGA IR PALIKO DŽIŪTI TRIMS DIENOMS. IŠDŽIŪVUSĮ POPIERIŲ DAŽĖ AKRILINIAIS MARKERIAIS IR SUKŪRĖ PIEŠINĮ „NUSTOKIME!“
Ugnė Stanevičiūtė
Užteršta Žemė
Endriejavo pagrindinė mokykla
4 klasė
Šiame piešinyje pavaizdavau kaip žmonės teršia aplinką.Manau jeigu žmones nenustos teršti aplinkos negalėsime įkvėpti gryno oro.
Augustė Puidokaitė
„ŽEMĖ-VISŲ NAMAI“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Mes visi galime gyventi žemėje draugiškai. Saugokime gamtą ir ji saugos mus. Jeigu tai pamiršime, žemėje bus daug tamsos ir liūdesio.
Giedrė Savickaitė
Žemė, jei nenustosime teršti
KAUNO JONO IR PETRO VILEIŠIŲ MOKYKLA
3 klasė
"Žemė mums duoda gyvybę ir namus, o mes ją teršiame ir niokojame. Stabdykime miškų kirtimą, ribokime fabrikų taršą. Išsaugokime žuvis jūrose ir vandenynuose, kurias naikina išsiliejanti nafta, išleidžiami chemikalai bei išmetamos šiukšlės."
Neringa Milikauskytė
„RŪŠIUOK IR ŽEMĖ MYLĖS TAVE“
MAŽEIKIŲ PAVASARIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
"NERIJAI LABAI PATIKO PAČIO POPIERIAUS PERDIRBIMO PROCESAS, TAD JOS RANKOMIS GIMĖ KELI DARBELIAI. MERGAITĖ RAGINA NE TIK SAVO KLASĖS DRAUGUS, BET IR VISOS LIETUVOS BENDRAAMŽIUS PRISIDĖTI PRIE GAMTOS SAUGOJIMO."
Oskaras Bakšys
,,TIK NUO MŪSŲ PRIKLAUSO, KOKIOJE ŽEMĖJE NORIME GYVENTI’’
ALYTAUS SENAMIESČIO PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
OSKARAS NUPIEŠĖ DU ŽEMĖS RUTULIUS, VIENOJE PUSĖJE ŽEMĖ SU UŽTERŠTU VANDENYNU, KURIAME DRAUDŽIAMA MAUDYTIS, ŽEMĖS PLOTAI UŽTERŠTI ĮVAIRIAIS TERŠALAISIR ŠIUKŠLĖMIS, DĖL KLIMATO ATŠILIMO VYRAUJA GAISRAI IR SAUSRA. KITOJE PUSĖJE ŠVARŪS VANDENYS, ŽEMĖJE PILNA AUGMENIJOS, AUGA DAUG MEDŽIŲ, GĖLIŲ, ŽMONĖS GERBIA IR SAUGO GAMTĄ. TODĖL TIK NUO MŪSŲ VISŲ POELGIŲ IR POŽIŪRIO Į APLINKĄ, PRIKLAUSYS KOKIOJE ŽEMEJĖ TOLIAU GYVENSIME.
Urtė Vyšniauskaitė
Blogis ir gėris gamtoje
Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinė mokykla
2 klasė
Darbui naudota: panaudotas rankšluostinis popierius, lipalas, reklaminio laikraštuko iškarpos, akriliniai dažai. Rankšluostinis popierius suklijuotas lipalu, išdžiovintas ir ant jo piešiamas gamtos vaizdas. Popieriaus lapas padalintas į dvi dalis. Vienoje pusėje gamta, kuria nesirūpiname. Joje pilna šiukšlių, medžiai sausi, nėra gyvūnų, gamta tarsi negyva. Kitoje piešinio pusėje gyvoji gamta, kuria rūpinamės. Žydi gėlės, skraido paukščiai. Atidžiai pažiūrėjus gali pamatyti pasislėpusius zuikį ir lapę, vandenyje plaukiojančias žuvis, o pati tvenkinio forma atspindi Lietuvos žemėlapį. Tai mano žemė, rūpinuosi ja, kad man joje būtų gera gyventi.
Loreta Mierkytė
,,IŠGELBĖK mane, vaike...“
ROKIŠKIO JUOZO TŪBELIO PROGIMNAZIJA
3 klasė
Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 3a mokiniai su EKOLOGIJA draugauja jau kelerius metus. Viena iš aktyviausių rankų popieriaus gaminimo ir darbo idėjos autorė - trečiokė Loreta Mierkytė. Surinktus senus laikraščius visa klasė smulkino, Loreta darė popieriaus masę su lipalu ir vandeniu, formavo ŽEMĘ, džiovino ir su guašu tapė žemynus ir vandenynus, juodą tinklą. Dėl neatsakingos žmogaus veiklos tirpsta ledynai, ,,serga visa Žemė“. Piešinio idėja – VAIKAI, saugokime savo Žemę, neleiskime juodam tinklui apgaubti VISĄ mūsų planetą. Visi pasidžiaugė galutiniu darbu ir išeidami atostogauti pasižadėjo, kad darys mažus darbelius - saugos savo didelę planetą – ŽEMĘ.
Vakarė Žukauskaitė
,,Lietuva, visada Tu miela‘‘
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
3 klasė
Lietuva išmoko daug istorijos pamokų, buvo praradusi nepriklausomybę, bet niekada niekas nesugėbėjo atimti Jos grožio. Reikia saugoti tai ką dovanoja gamta, nuostabią Lietuvą, GIMTINĘ.
Gustė Utupaitė
„Išlikusi...“
Garliavos Jonučių progimnazija
3 klasė
Darbu norėjome parodyti, kas atsitiks, jei toliau teršime savo aplinką. Medžius teks aptverti, norint juos išsaugoti.
Patricija Naruševičiūtė
Žemės džiaugsmas ir liūdesys
Kauno Dainavos progimnazija
1 klasė
"Patricija nupiešė žemę, kuri padalinta į dvi dalis. Viena dalis yra laiminga ir su šypsena. Žemė džiaugiasi, kad žmonės neteršia gamtos, ją myli ir ji gali žydėti. Kita pusė yra liūdna, niūri ir nusivylusi žmonėmis kurie teršia gamtą ir jos nesaugoja."
Kotryna Kymantaitė
,,GYVYBĖS MEDIS"
ŠVĖKŠNOS SAULĖS GIMNAZIJA
2 klasė
" MYLĖKIM ŽEMĘ, NEŠIUKŠLINKIM GAMTOS . RŪŠIUOKIM ATSAKINGAI IR ŽEMĖ MUMS ATSIDĖKOS 🌍"
Aleksas Galiauskas
„Pasaulis tarp šiukšlių“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Kalnas spalvotų, įvairiaformių šiukšlių. Metas sustoti ir pažiūrėti į šio kalno viršūnę. Ar matai margaspalvius drugius ir gėles? Ar girdi giedančius paukščius? Metas sustoti...
Rokas Šideikis
„ATEITIES PLANETA, JEI NERŪŠIUOSIME“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTI PRIRAŠYTI IR NEBEREIKALINGI PIEŠIMO LAPAI. JIE SUSMULKINTI, SUŠLAPINTI, SUTRINTI, IŠKOČIOTI. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT GUAŠĄ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Lukas Petrauskas
„Apsispręsk, ar nori gyventi užterštoje gamtoje!"
Vilniaus Spindulio progimnazija
3 klasė
Mes norime maudytis švariame vandenyje, norime valgyti ekologiškus obuolius. Apsispręsk prieš teršdamas gamtą ir pildamas teršalus į vandens telkinius. Juk tu nori matyti pasaulį sudarytą iš ryškių spalvų. Saugok gamtą ir vandens telkinius.
Augustas Dėdelė
NETERŠKIME MŪSŲ ŽEMĖS!
KAUNO MOKYKLA-DARŽELIS „ŠVIESA“
2 klasė
Gyvenam nuostabioje planetoje, neterškime jos, kad ir toliau galėtume gyventi ir grožėtis mūsų Žeme.
Elzė Šiškauskaitė
„MŪSŲ ŽEMĖ - NE ŠIUKŠLIŲ DĖŽĖ“
RUMŠIŠKIŲ ANTANO BARANAUSKO GIMNAZIJA
1 klasė
PIEŠINĖLYJE PAVAIZDUOTAS ŽMONIŲ NEATSAKINGUMAS, KADA ŠIUKŠLIŲ MĖTYMAS KUR PAPUOLA DARO ŽALĄ GAMTAI. VANDENYJE PLAUKIOJA ĮVAIRIOS ŠIUKŠLĖS, BUTELIAI, NYKSTA VANDENS GYVENTOJAI. VĖJAS PRIE APVIRTUSIOS ŠIUKŠLIADĖŽĖS IŠMĖTYTAS ŠIUKŠLES IŠNEŠIOJA PO KRŪMUS, MEDŽIUS, ŽOLĘ. DANGUJE SKRAIDANTYS PAUKŠČIAI NETURI KUR NUTŪPTI.
Kamilė Vėžytė
„Žemė šiandien - žemė rytoj“
Kauno l/d „Rūtelė“
3 klasė
Jei laiku sustosime teršti žemę, dar galime pakeisti ir išsaugoti pasaulį.
Vakarė Stunžėnaitė
„Gera žemė“
ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLA-DARŽELIS
1 klasė
„Gera žemė“ – tai darbas, kuriam popierių pasigaminome iš kiaušinių dėžučių papjė mašė principu. Daugiausiai kantrybės pareikalavo iš Vakarės laukimas, kada popierius išdžius, o džiūvo jis šiltai padėtas net keturias dienas! Spalvino mergaitė natūraliais dažais: burokėlių sultimis, anglimi, kavos tirščiais, ciberžole, sumaišyta su vandeniu, sutrintais dilgėlių lapais, šaltalankių uogomis, apelsinų sirupu. Visas piešinys gali net būti valgomas!
Jokūbas Valiokas
„IR AŠ SAUGAU MIŠKĄ“
PETRO ARMINO PROGIMNAZIJA
4 klasė
Jokūbas pagamino popierių iš senų laikraščių, gaminat popierių naudojo klijus PVA, vandenį ir priemones reikalingas popieriaus gamybai: įvairaus dydžio indus, elektrinį smulkintuvą, tinklelį . Piešdamas (kurdamas) piešinį naudojo guašą ir gamtinę medžiagą: džiovintus lapus, samanas, eglių spyglius.
Jorūnė Sieniutytė
“MEDIS IR ŽMOGUS“
TELŠIŲ VINCENTO BORISEVIČIAUS GIMNAZIJA
1 klasė
JEIGU SAUGOSIME GAMTĄ MEDŽIAI ŽALIUOS, GĖLĖS ŽYDĖS, BUS GAIVUS ORAS. O JEIGU ELGSIMĖS NEATSAKINGAI, TUOMET SUNYKS AUGALAI, PRASIDĖS KLIMATO ATŠILIMAS, SAULĖS SPINDULIAI TAPS NE DRAUGU, O PRIEŠU MŪSŲ APLINKAI.
Gustė Linkytė
„UŽTERŠTAS MŪSŲ PASAULIS“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTI NEBEREIKALINGI POPIERIAUS LAPAI. JIE SUSMULKINTI, SUŠLAPINTI, SUTRINTI, IŠKOČIOTI. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT GUAŠĄ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Dovydas Mačiūnas
„Tegul Žemė šypsosi“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
Visi kartu turime mažinti Žemės taršą, nes kitaip joje mažės gyvybės ir nebegalės augti augalai, gyventi gyvūnai ir netgi žmonės.
Liucija Ažukaitė
,,Saugosiu TAVE, neverk‘‘
LAZDIJŲ R. ŠEŠTOKŲ MOKYKLA
2 klasė
Popieriaus gaminimo techniką išbadėme pirmą kartą. Procesas ilgas, bet labai įdomus. Liucija nekantravo pamatyti galutinį variantą, nes niekaip negalėjo patikėti, kaip skysta masė virs popieriumi. Piešinio spalvinimui pasirinko akrilinius dažus. Visą procesą ji stengėsi atlikti savarankiškai. Žemę ji išsivaizduoja verkiančią, bet tuo pačiu ir linksmą. Savo piešinį ji pavadino ,,Saugosiu TAVE, neverk‘‘.
Kristupas Rinkevičius
Prišiukšlinta gamta ≠ švari gamta
Kauno VDU Atžalyno progimnazija
3 klasė
Piešnyje pavaizduota kaip atodo švari gamta ir nešvari gamta. Švarioje gamtoje žolė šviesiai žalia, dangus mėlynas, šviečia saulė. Nešvarioje gamtoje nuversta šiuklių dėžė, visur prišiukšlinta, dėl to žolė tamsi, dangus pilkas.
Dorinta Jonaitytė
VĖL SUSPINDĖS ŽVAIGŽDĖ
MAŽEIKIŲ PAVASARIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
DORINTOS RANKOMIS, IŠ JOS PERDIRBTO POPIERIAUS GIMĖ BEI NAUJAI SUSPINDO ŽVAIGŽDĖ.
Atas Šalyginas
"Kupranugaris nori gyventi"
Kauno mokykla-darželis „Rūtelė“
1 klasė
Gyvybės svarba žemėje ir vandenyne. Svarbu saugoti gamtą, nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas, kad išsaugotume gyvūnus ir švarią aplinką.
Jokūbas Banaitis
Neteršk žemės!
Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės syrius
4 klasė
Šiuo darbu aš norėjau pavaizduoti kaip vienoj pusėj yra saugoma gamta,o kitoj - stovi fabrikai, teršia aplinką, medžiai nudžiūvę, o gyvybės nėra.
Vilius Petraitis
„SAUGOKIME KOSMOSĄ“
Kauno DAINAVOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
Iš nereikalingų pakavimo ar juodraščio popieriaus lapų pasigaminome popierių. Popiešių susmulkinome užpylėme karštu vandeniu, su plakėme elektriniu smulkintuvu. Masę sudėjome ant marlinės medžiagos skiautės, nusausinome rankšluosčiu ir išdžiovinome. Švelniai atskyrėme popierių nuo marlės ir piešėme. Naudojome plonus juodus markeriukus ir akvarelę.
Amelija Gruzdaitė
„Tegul žemėje būna švara!“
Vilniaus Spindulio progimnazija
3 klasė
Mūsų žemė apvali kaip kamuolys. Ją supa žaluma ir vandenynai. Jeigu mes nešiukšlinsime ji gyvuos per amžius ir džiugins žmones, gyvūnus, paukščius. Neteršk, žmogau, gamtos. Juk pats gyveni šioje planetoje. Saugok gamtą savo vaikams ir anūkams. Džiugink aplinkinius.
Matas Macenka
SAUGOKIME GAMTĄ KARTU IR DŽIAUGSIMĖS JA KARTU!!!!!!!!!!!!
LAZDIJŲ R. ŠEŠTOKŲ MOKYKLA
2 klasė
Ainius Guokas
„BŪK LAISVA IR ŠVARI, LIETUVA!“
RADVILIŠKIO R. ŠEDUVOS GIMNAZIJA
1 klasė
"PIEŠINYS NUPIEŠTAS ANT PATIES PASIGAMINTO POPIERIAUS (IŠ VIENKARTINIŲ SERVETĖLIŲ). JAME MOKINYS PAVAIZDAVO LAISVOS IR ŠVARIOS LIETUVOS SIMBOLĮ."
Nojus Narkus
"Diena po rytojaus…"
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Visi ir kiekvienas esame atsakingi už tai, kokia bus diena po rytojaus…
Arthur Mocko
„Mano spalvotas pasaulis“
VILNIAUS R. RIEŠĖS ŠV. FAUSTINOS KOVALSKOS PAGRINDINĖ MOKYKLA
3 klasė
Rūšiuojame atliekas, nes norime kad mūsų pasaulis išliktų gražus ir spalvotas.
Markas Sinkevičius
„Žemė mūsų rankose“
Kauno Rokų gimnazija
1 klasė
Oro, vandens tarša keičia visą žemę. Reikia rūšiuoti, taupyti energiją, tai turime padaryti mes visi kartu.
Nojus Žurauskas
„Žydinti Žemė“
Akmenės rajono Ventos gimnazija
2 klasė
Nojus popierių gamino namuose su šeima, o piešinį piešė mokykloje.
Titas Stirbys
UŽTERŠTAS EŽERAS
NERINGOS GIMNAZIJA
4 klasė
"BŪKIME ATSAKINGI IR NETERŠKIME GAMTOS! NETERŠKIME ORO IR JŪROS MELSVOS, TE LIETUVA-GIMTINĖ ALSUOS ŠVARUMU!"
Milita Rudzinskaitė
Mano Žemė – didžiausias turtas
Kauno Juozo Urbšio progimnazija
4 klasė
Mano klasėje daug kalbame apie Žemės išsaugojimą, šiukšlių rūšiavimą. Aš noriu išsaugoti Žemę būsimiems vaikams, todėl naudoju savo perdirbtą popierių piešimui. Buvo labai įdomi patirtis. Stengsiuosi ir toliau piešti ant tokio popieriaus. Ačiū už tokį nuostabų konkursą.
Martynas Jakubauskas
„LIETUVA”
LENTVARIO PRADINĖ MOKYKLA
4 klasė
"DARBO PAVADINIMAS „LIETUVA”. TAIP PAVADINAU, NES GAMINANT POPIERIŲ, GAVOSI NE GRAŽUS STAČIAKAMPIS LAPAS, O MŪSŲ VALSTYBĖS KONTŪRAS. GAMINTI POPIERIŲ NEBUVO LABAI LENGVA, NES JĮ SUŠLAPINUS VIS NEPAVYKO GAUTI VIENTISOS MASĖS. GAVOSI GABALIUKAIS. VIS TIEK BANDŽIAU JĄ NUGRĘŽTI, IŠKOČIOTI IR IŠDŽIOVINTI. PADĖJO MAMA. KADANGI PROCESAS BUVO NELENGVAS, EIGOS NENUFOTOGRAFAVAU, TIK REZULTATĄ. BET ANT TOKIO POPIERIAUS BŪTŲ BLOGAI IR SUNKU VISADA RAŠYTI, NES JIS KIETAS IR TRUPA. BET ŠIAIP BUVO ĮDOMU PABANDYTI PERDIRBTI IR PASIGAMINTI POPIERIŲ."
Edvinas Gapšys
Saugokit Žemę
KTU INŽINERIJOS LICĖJUS
2 klasė
Labai patiko sužinoti, kiek panaudoto popieriaus reikia naujam lapui sukurti. Aptarėme su klasės draugais. Visiems giminėms parodžiau ir paprašiau pabandyti patiems. Tikrai padės taupyti ir neteršti taip Žemės.
Augustė Būdvytytė
„ŽEMĖ – MŪSŲ PLANETA“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIO DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT GUAŠĄ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Matas Valaika
„Žemė, kurią branginu“
Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla
4 klasė
Matas savo darbeliui pasirinko antrines žaliavas, tualetinio popieriaus rulonėlį. Jame medinėmis spalvomis piešė tai kas jam aktualu ir svarbu. Svarbu, kad mūsų Žemė liktų švari , saugi ir ja galėtume džiaugtis daug daug metų!
Urtė Kamisaraitytė
BLOGA ATEITIS
Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinė mokykla
2 klasė
LABAI DOMIUOSI JAPONŲ KALBA IR PRADEDU JOS MOKYTIS. TODĖL PASIRINKAU SENĄ JAPONŲ LAIKRAŠTĮ IR ANT JO NUPIEŠIAU BEI PARAŠIAU, KOKIA NEŠVARI MŪSŲ ŽEMĖ YRA ŠIANDIEN. KOKIA BLOGA ATEITIS JOS LAUKIA. ŽEMĖJE NETVARKA , KAIP IR MANO PIEŠINYJE. NUSTOKIME JĄ TERŠTI.
Dovas Virbickas
"SAUGOKIME GYVŪNUS!"
VILNIAUS BALSIŲ PROGIMNAZIJA
1 klasė
"DOVĄ LABAI SUJAUDINO PRAĖJUSIŲ METŲ RUDENĮ PAMATYTAS VAIZDAS, KAIP ALKANI DRAMBLIAI IEŠKO MAISTO ŠRI LANKOS SĄVARTYNUOSE. JIE ALKANI RAUSIASI ŠIUKŠLĖSE IEŠKODAMI SUVYTUSIŲ DARŽOVIŲ. KARTU SU MAISTO LIKUČIAIS DRAMBLIAI SUĖDA IR PLASTIKO, KURIS JUOS LĖTAI ŽUDO. PIEŠINYJE PAVAIZDUOTAS UŽKANDŽIAUJANTIS DRAMBLYS TARP BEGALĖS NERŪŠIUOTŲ ŠIUKŠLIŲ"
Augustė Kazakevičiūtė
,,SAUGOKIME ŽEMĘ – JI MUMS ATSIDĖKOS“
PAPARČIO PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Darbo aprašymas įkeltas į video prie nuotraukų (pasakoja pati mokinė).
Goda Maskolaitytė
"Prisilietus prie žemės"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Žemėje gyvena žmonės, gyvūnai, žuvys ir kiti gyvieji organizmai. Todėl čia niekad nėra tylu, bet tik žmogus gali sukelti didžiulį gaudesį, tarp fabrikų gaudesio ir mašinų ūžesio nublanksta bet koks kitas gyvosios gamtos aidas. Godos piešinyje prie gamtos prisiliečiame atsargiai ir tyliai. Goda piešė ant panaudoto kartono popieriaus (picos dėžės). Piešinyje pavaizduota žemė ir siekis ją išsaugoti, vaizdingai perteikiant rankos simbolį. Mokinės piešinio idėja yra orientuota į tai, kad išsivysčiusiose – pažangiose pasaulio valstybėse yra aukštas užterštumo lygis, piešinyje ši pasaulio dalis yra nuspalvinta tamsesnėmis spalvomis, na o mažesnis užterštumo lygis yra Afrikos žemyne. Kūrinio tematika siejasi su gamtos išsaugojimo idėja, atsigręžiant į tus pasaulio kampelius, kuriuose gamta išlaiko savo pirminį būvį."
Artūras Urbanovičius
„Jūros dugne“
Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyrius
4 klasė
Dėl nafta užterštos jūros, per kažkurį laiką žuvėdros pakeitė spalvą, iš baltų tapo juodomis. Žmonės jas pradėjo maišyti su varnomis.
Adrijus Mikučionis
"Gamta - mūsų namai"
VDU Atžalyno progimnazija
4 klasė
Visą darbą atliko Adrijus pats, o kartu dar pamokė ir mažesnį brolį. Daryti popierių nebuvo sunku, nes buvau jau dalyvavęs edukacinėje programoje "Kaip pasidaryti popieriaus piešimo lapą".
Emilija Vaičiūnaitė
„MES VISI TURIM SAUGOTI GAMTĄ“
KAUNO MILIKONIŲ PROGIMNAZIJA
3 klasė
EMILIJA PIEŠDAMA NORĖJO PASAKYTI, KAD JEI NESAUGOSIME GAMTOS IŠNYKS AUGALAI, GYVŪNAI. GAMTA TAPS JUODA, NIURI BE GYVYBĖS.
Joris Kubulkis
"IŠVALYKIME ŽEMĘ NUO PADANGŲ"
JONIŠKIO ALGIMANTO RAUDONIKIO MENO MOKYKLA
3 klasė
Jorio rankų darbo popierius. Darbui naudoti guašo dažai. Pavaizduotas vėžliukas padangų užterštoje žemėje.
Agota Statkevičiūtė
„Neleiskime žemei verkti“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Fabrikai į gamtą skleidžia dūmus, kurie teršia mūsų kvėpuojamą orą. Šiukšlių pledas neleidžia augti augalams. Jei neteršime gamtos, žaliuos medžiai, žydės gėlės ir vandens telkiniuose veisis žuvys. Motulė gamtą padėkos mums.
Grytė Kavolytė
“Netvarka Žemėje”
Vilniaus Baltupių progimnazija
3 klasė
Būtina rinkti ir rūšiuoti šiukšles, nes gamta bus nešvari ir netvarkinga, bus nemalonu būti gamtoje
Rusnė Jaremičiūtė
„Saugokim, neterškime gamtos“
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
3 klasė
Gamtos teršimas naikina gyvūnus ir visą augmeniją.
Naila Taha
„Myliu, todėl saugau...“
ALYTAUS DZŪKIJOS MOKYKLA
4 klasė
„Myliu, todėl saugau...“, taip savo darbelį pavadino ketvirtokė Naila Taha. Mokiniai gamino popierių iš jau panaudotų popierinių servetėlių, rankšluostinio popieriaus. Mūsų klasė domisi gamtos išsaugojimu, vykdo projektą EKO mokykla. Šiuo metu gaminame kitokį popierių ant kurio klijuosime informaciją, nuotraukas, kursime knygas.
Patrycja Vrublevskaja
„APSAUGOKIME MŪSŲ PLANETĄ NUO MŪSŲ ŠIUKŠLIŲ“
BALTOSIOS VOKĖS E. OŽEŠKOVOS GIMNAZIJA
2 klasė
"Mes gyvename Žemės planetoje ir ją teršiame! Jei žmonės niekur nemes cigariečių, buteliukų, butelių, Mūsų planeta visada bus švari! Pasirūpinkime mūsų bendrais namais!"
Kornelija Kranauskaitė
“Dvi pasaulio pusės”
Kauno VDU „Atžalyno“ progimnazija
4 klasė
Kurią pusę pasirinksi: liūdnąją ar šviesią? Saugokime gamtą, neleiskime medžiams verkti, gėlėms liūdėti.
Augustė Pukinskytė
„Gelbėkim žemę!“
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Mūsų žemė dabar ir jai nesustosime teršti.
Deividas Garliauskas
"Lietuvos žemėlapis"
Sudervės mokykla Buivydiškių skyrius
4 klasė
Kaip atrodo mūsų Lietuva dabar ir kaip ji atrodys vėliau jeigu mes nerūšiuosime.
Kamilė Turčinaitė
„Saugokime mišką! Neterškime gamtos!"
Vilniaus Spindulio progimnazija
3 klasė
Jeigu kiekvienas žmogus, apsilankęs gamtoje, po savęs nepaliktų šiukšlių, nekurtų laužų kur tik panorėjęs, mūsų gamta būtų švari. Taip norėtųsi, kad žmonės nekirstų medžių, nelaužytų medžių šakų, tada ir paukšteliai turėtų kur sukti lizdus ir žvėreliams būtų jaukiau gyventi švariame miške.
Rokas Narbutas
Žemė, jei nenustosime teršti
Lazdijų r. Šeštokų mokykla
2 klasė
Agota Briedytė
„Žūstanti gamta“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
Popierius pagamintas pagal pateiktus nurodymus konkurso nuostatuose. Naudotos kiaušinių dėžutės. Jos susmulkintos, sušlapintos, sutrintos, iškočiotos. Išdžiūvus pagamintam popieriui, ant jo, naudojant guašą, nupieštas piešinys.
Danielius Jurčys
„ŽEMĖS IR UPIŲ TARŠA“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIO DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT AKVARELĘ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Deimantas Jakštas
,,PASAULIS“
KAUNO PAPARČIO PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
,,Seniai seniai buvo nuostabus pasaulis. Po to – gražus ir geras pasaulis. Ir vėliau atėjo labai blogas pasaulis...Ir kas dėl to kaltas?“
Einius Songaila
„Spalvota – nespalvota“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Nuspalvinkime pasaulį saugodami gamtą.
Anastasija Cholopova
“(NE)LAIMINGA”
SENŲJŲ TRAKŲ KESTUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
Piešinyje pavaizduota, kas laukia žemės ateityje, jei nesirūpinsime ja dabar.
Augustė Šimanskaitė
"Liūdna Žemė"
Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla
1 klasė
Planeta viena, o mūsų daug ,mes tūrime būti vieningi kad išsaugotume žemę kitom kartom. Neteršk, mylėk ir saugok.
Elija Buivydaitė
„MES SAUGOME MIŠKĄ“
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
SAUGOME MIŠKĄ, NES POPIERIAUS LIKUČIUS SUMALAME IR PAGAMINAME NAUJĄ, SPALVOTĄ POPIERIŲ.
Danielius Linkus
BALTIJOS JŪROS NERIMAS
LITORINOS MOKYKLA
3 klasė
DIDĖJA VARTOJIMAS. ŽMONĖS KASDIEN PRIKAUPIA ŠIUKŠLIŲ. YPAČ NERAMU VISIEMS DĖL BALTIJOS JŪROS TERŠIMO NAFTA, PLASTIKU. IŠ KIAUŠINIŲ DĖKLO PASIGAMINAU POPIERIŲ IR NUPIEŠIAU MŪSŲ JŪRĄ IR KAIP LIŪDNAI JI ATRODYS, JEI JOS NESAUGOSIME.
Guoda Seredochaitė
"Žemės išsaugojimas"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Mokinė Guoda pagamino popierių iš perdirbto popieriaus. Perdirbimo technologija nebuvo viena iš lengviausių užduočių, nes susmulkinus panaudotą popierių reikėjo dar palaukti kol jis išdžius. Na o tuomet niekam nereikalinga žaliava buvo panaudota prasmingai ir kūrybingai. Guoda savo piešiniu išskiria šiukšlių rūšiavimo svarbą, nes tuomet ir žemė atgyja ir šypsosi :)"
Klevas Kisarauskas
Rūšiuokime
NERINGOS GIMNAZIJA
4 klasė
RŪŠIUOKIME ATLIEKAS IR NETERŠKIME GAMTOS
Roberta Brauklytė
„JAVŲ LAUKAS“
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Javai- tai duona, duona- tai gyvenimas. Kaip duonos reikia švarios gamtos. Saugodami gamtą mes neišmetame popieriaus likučių, bet juos panaudojame kitiems darbams, o iš visai smulkių gaminame popierių atvirukams. Užplikome verdančiu vandeniu, atvėsiname, masę suplakame, išmaišome su trupučiu lipalo, išdėliojame ant sietelio, sausiname, džioviname, lyginame. Įdomių spalvų popierius gaunasi.
Adrija Šliktaitė
„Neteršk gamtos“
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Pasigaminę popierių nupiešėme kaip įsivaizduojame ir kokios gamtos norime švarios ir kokios nenorime tai užterštos.
Ugnė Butkutė
ŠVARUS MIŠKAS
Klaipėdos „VERSMĖS“ progimnazija
3 klasė
Jei neteršime gamtos, rūšiuosime atliekas, tausosime gamtos išteklius, tai žmonės ir gyvūnėliai bus patenkinti ir laimingi. Jie gyvens švarioje gamtoje, taip kaip gyvena mano piešinyje!
Vanesa Astrauskaitė
"Mano Žemelė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Popierius gamintas iš rankšluostinio popieriaus, klijuotas lipalu, išdžiovintas. Piešta guašu. Žydintis ir apmiręs medžiai. Myliu gyvąją gamtą, todėl ją saugau, noriu, kad ji tokia ir išliktų, graži.
Nojus Černiauskas
Mylima žemė
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Mokinys Nojus Černiauskas perdirbo panaudotą popierių. Technologija nebuvo lengva, reikėjo smulkiai susmulkinti panaudotą popierių, užlieti jį karštu vandeniu, išmaišyti ir į gautą masę įpilti klijus. Iš vientisos masės suformuojama naujas – baltas popieriaus lapelis. Na galiausia dar šiek tiek kantrybės ir jau galima piešti. Nojus Černiauskas vaizdingai pavaizdavo žemę – tai besidriekiantys platūs jos horizontai, kuriuose skrenda paukščiai. Egzistuoja ir kita žemės perspektyva, tai tarša – skylelė, kurioje tuščia ir nyku. Tad mylėkime žemę, kad joje nebūtų nei vienos tuščios skylelės :)"
Severyn Karol Stackevič
„Žemė, jei nenustosime teršti“
Jano Sniadeckio Gimnazija
1 klasė
Panaudojome kiaušiniu dezute,kuki buvo suplesita ant mazu gabaliuku . paskuj uzpilta verdanciu vandeniu palaukeme ir perkoseme per seteli su šakute, su kočelu padare Severyn popieriau forma ir padejome dziovinti, dziovinome dvi dienas . pieše su guašu ikvieptas šiu metu ziemos groziu tai panorejo žiema.
Urtė Gediminaitė
„VORATINKLIS“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Žemė gali pakliūti į žmonių sukurtą voratinklį iš fabrikų dūmų, šiukšlių, užteršto vandens ir oro. Baisu, jeigu iš tokio voratinklio nebebus kaip ištrūkti. Saugokime mūsų namus.
Agnė Petrikauskaitė
„TARŠA=TAMSA“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIO DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT AKVARELĘ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Justina Zdanevičiūtė
„PRABUDIMAS“
KAUNO „VARPELIO“ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
Popierių pasigaminau iš senų laikraščių, žurnalų. Smulkiai suplėšiau, įpyliau vandens. Mama susmulkino elektriniu smulkintuvu. Norėdama išgauti spalvas, dėjau guašo. Popierių džiovinau ant tinklo. Ant viršaus uždėjau džiovintų augalų. Džiūvo ilgai – beveik tris dienas. Po to guašu piešiau kitas detales. Darbelį pavadinau „Prabudimas“, nes drugelis – tai pavasaris, bundanti gamta, o technika – seno, nereikalingo popieriaus prikėlimas naujam gyvenimui.
Aušrinė Narbutaitė
„MŪSŲ ŽEMĖ"
V. KUDIRKOS PROGIMNAZIJA
1 klasė
TAI MŪSŲ ŽEMĖ, JEI MES JĄ TERŠIME TAI ŽEMĖ BUS PILNA JUODŲ ŽMOGELIUKŲ. KURIE UŽTERŠ MŪSŲ GAMTĄ, VANDENIS, ŽEMĘ, IR JI TAPS NEBEGRAŽI. PADĖKIME MŪSŲ ŽEMEI.
Emilija Mackevičiūtė
„Saugokime žemę“
JONAVOS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO -VAIKŲ DIENOS UŽIMTUMO GRUPĖ
4 klasė
Emilija piešinyje pavaizdavo žemės rutulį. Viršuje ta žemės dalis, kurią saugome ir tausojame.Joje teka skaidri upė, žydi gėlės, žaliuoja medžiai, skaisčiai šviečia saulė.Apatinėje dalyje,žemės ateitis (jeigu nesirūpinsime ja) – mergaitės nuomone, visa žemė būtų tik juoda dėmė.
Miglė Mažintaitė
„Gamtos skirtumai“
Kauno Žaliakalnio progimnazija
1 klasė
Kairėje piešinio pusėje vaizduojama graži, šviesi, neužteršta gamta. Dešinėje pusėje – užteršta, tamsi, su juodais dūmais gamta.Piešiniu norėta pasakyti, kodėl gamtą reikia saugoti, prižiūrėti ir tausoti, nes ateitis gali būti tamsi, liūdna ir niūri, nes visi gamtos ištekliai yra riboti.
Urtė Jakštaitė
Planeta – „Žemė“
Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla
3 klasė
"Aš norėčiau, kad išliktų Žemė visada tokia graži. Ir norėčiau, kad niekada neužterštume Jos!"
Justinas Rancius
„Žeme, nenustok mūsų mylėti“
Kretingos Marijono Daujoto progimnazija
3 klasė
Šis konkursas labai sudomino, nes reikėjo pačiam Justinui pasidaryti popieriaus lapą ir kokia maloni nuostaba, kad popieriaus lapas gali pavykti iš kiaušinio dėklo. Visų pirma, reikėjo susmulkinti kiaušinio dėklą ir čia į pagalbą atskubėjo mažasis brolis. Abiems drauge darbas sekėsi kaip per sviestą. Kai reikėjo užpilti karštu vandeniu ir palaukus gautą masę susmulkinti su rankiniu trintuvu Justinui šį iššūkį padėjo įveikti mama. Justinas spaudė skystį, mankštino gautą popierių kočėlu, kad būtų kuo lygesnis ir panašesnis į mums žinomą ir pažįstamą popieriaus lapą. Kai lapas buvo pagamintas ir maloniai šildėsi saulės spinduliuose, Justinas kibo į apmąstymus, kaip ant pagaminto popieriaus perteikti konkurso sąlygas. Padalino popierių į dvi dalis, vienoje pusėje nupiešė žemę laimingą, besišypsančią. Šioje žemės pusėje viskas žydi, auga, bujoja. Kitoje pusėje žemė verkia, niekas neauga, gėlės nuvytusios. Justinas nupiešė čiaupą, iš kurio bėga teršalai į vandenyną. Piešinio pavadinimas – „Žeme, nenustok mūsų mylėti“. Šis darbelis paskatino dar labiau susimąstyti,kaip mes,žmonės, negalvodami kenkiame gamtai.
Kornelija Lašinskaitė
„Koks tavo asmeninis pasirinkimas?“
„VARPELIO“ PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Mes skatiname vaiką suvokti savo asmeninę atsakomybę prieš save, kitus, supančią aplinką, gamtą ir pasaulį. Kornelija su tėčiu gamino popierių iš antrinių žaliavų, o ,mamai padedant, piešė ir spalvino.
Danielius Borisovas
,,VANDENYNŲ PASAULIS”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Danielius savo pagamintame popieriaus lape nupiešė vandenynų pasaulį, kuriame ramiai ir laimingai gyvena augalai ir gyvūnai, nes čia nėra žmonių ir niekas neteršia gamtos.
Paula Makaraitė
„Gamtos pokyčiai“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
Popierius pagamintas pagal pateiktus nurodymus konkurso nuostatuose. Naudoti panaudoti popieriaus lapai. Jie susmulkinti, sušlapinti, sutrinti, iškočioti. Išdžiūvus pagamintam popieriui, ant jo, naudojant akvarelę, nupieštas piešinys.
Vytautė Girdauskaitė
„Maldyvai“
KAUNO ŽALIAKALNIO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Paveikslas kurtas pagaminus popierių iš kiaušinių dėžutės, aliejiniais dažais, pavadintas „Maldyvai“.
Goda Vaitkevičiūtė
„RŪŠIUOK. SAUGOK GAMTĄ“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIŲ DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO FLOMASTERIAIS IR PIEŠTUKAIS NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Arnelija Kačkan
„Apkabinkime žemę rankomis!“
Vilniaus Spindulio progimnazija
3 klasė
Mylėkime savo žemę, apsikabinkime viso pasaulio žmonės ir garsiai visi pasižadėkime: MYLĖSIME! SAUGOSIME! NETERŠIME! JUK TAI MŪSŲ ŽEMĖ!
Deividas Stiklius
„Žemė iš paukščio skrydžio“
Endriejavo pagrindinė mokykla
4 klasė
Praskrendantys paukščiai regi esamas šiukšles ežerėlyje, bei aplinkui jį .Vis bando jas lesti, nežinodami, kad tai ne maistas…
Dovydas Capas
„SAUGOKIM ŽEMĘ“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIO DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT GUAŠĄ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Meida Bagdonaitė
,,LAIMINGOS SALOS”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Meida savo pagamintame popieriaus lape nupiešė laimingą gamtą tolimose salose, kurios toli nuo didelių miestų ir jų niekas neteršia. Pasak Meidos, jei žmonės rūšiuos atliekas, jas perdirbs, padarys Žemę laimingą.
Urtė Vyšniauskaitė
Žemė – gyvybės šaltinis!
Kintų pagrindinė mokykla
2 klasė
Iš panaudoto kiaušinių padėkliuko, nupjautas viršus. Jis nudažytas taip, kad atrodytų kaip mūsų Žemė. Mintis – jei mes neteršime, Žemė bus gyvybinga ir žalia, visiems mylima! Mes to mokomės! Aš linkiu, kad ji žydėtų!
Barbora Prieskienytė
,,ORO”
KAUNO PRANO MAŠIOTO PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
ŽMOGUS SUNAIKINO GALIMYBĘ ŽEMEI KVĖPUOTI IR AUGINTI GYVYBĘ. STOVI ŽMOGUS LAIMINGAS MATERIALINIAIS DAIKTAIS IR LABAI SKURDUS SVEIKATA IR APLINKA. ŽEMĖ VIRTO ŽUVIMI, KURI NETURI KUO KVEPUOTI, JI DŪSTA... JĄ DUSINA ŠIŪKŠLĖS, TĄRŠA IR ŽMOGAUS BESAIKYBĖ. JIS NIEKADA NESUSTOS... PAKLAUSYK, GIRDI KAIP ŽEMĖ ŠNABŽDA? – ORO...ORO..
Emanuelė Tarasevičiūtė
„ŽUVYTĖS NAMAI“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Kiekvienas norime turėti gražius namus. Nenoriu, kad žmonės užterštų upes ir ežerus. Noriu, kad žuvytė gyventų švariuose ir gražiuose namuose.
Gustis Gaveika
“ŽMOGAUS IR GAMTOS GALIA“
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
4 klasė
GAMTA GALINGA, BET ŽMOGAUS GALIA JĄ GALI PALAUŽTI IR ATVIRKŠČIAI. TODĖL RANKA, PRIDĖTA PRIE GAMTOS, TURĖTŲ NE KENKTI, O PADĖTI, GLOSTYTI, MYLĖTI.
Jokūbas Marma
Neatpažinta žemė
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Žemėje yra daug dar neatrastų dalykų, kurie slypi įvairiausiuose kertelėse. Tad ir šiuo keliu Jokūbas keliavo atrasdamas savo žemę. Tausoti gamtą reiškia rūšiuoti šiukšles, rinktis prekę atsakingai, net pirkinių maišelis gali būti naudingas ne tik parnešti prekes, bet ir atstoti popieriaus lapą. Tereikia laiko, ir prieš mus pasirodo ištaiginga žemė, kurios paviršius – sausuma ir vandenynai perteikia savo nelygų, labai tikrovišką paviršių. Iš panaudoto popieriaus buvo atliekamos aplikacijos, o klijai gaminamai iš kiaušinio baltymo. Žemės natūralumas atgimsta sustingdančiuose reljefuose. Ir tegu žemės tarša pasilieka antraeiliame vaidmenyje, kažkur užmarštyje, kartu su dūmais, sodžiais ir kitais tamsiais dalykais.
Augustas Radzevičius
DINGĘS PASAULIS
SENŲJŲ TRAKŲ KĘSTUČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA
1 klasė
Gamta mums suteikia kokybišką gyvenimą ,bet jei gamtai neišreikšime dėkingumo,tai gali dingti,ne tik gyvenimas,bet ir visas pasaulis.Šiuo piešinių aš noriu parodyti ,kaip svarbu puoselėti mūsų planetą.
Smiltė Paškevičiūtė
MYLĖKIME PASAULĮ !!!
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ.
Vilius Račinskas
"Apsaugokime mišką"
Kauno r. Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinė mokykla
3 klasė
Žmonių skaičius pasaulyje didėja. Jiems reikia daugiau vietos gyventi ir žmonės naudoja daugiau gamtos išteklių. Dėl to kenčia miškai, gyvūnų ir augalų namai. Žmonės turi išmokti gyventi draugiškai su gamta jos neniokojant.
Diana Girniūtė
"Mylėkime Žemę!"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
2 klasė
Šiuo metu mūsų Žemė dūsta nuo šiukšlių. Savo darbe siunčiu žinutę: jei visi nustosime šiukšlinti, Žemė mums šypsosis!!!
Elzė Esmantaitė
Mylimiausia vasara
VšĮ Kauno Montesori pradinė mokykla
2 klasė
"Gimiau vasarą, todėl labai ją mėgstu ir noriu, kad ji būtų tokia, kokia yra dabar ir nesikeistų: Viršuje tai, kas man labiausiai patinka: gamta – paukščiai, ryški saulė, mėlynas dangus su debesėliais, žalia žolė, medžiai, švarus vanduo ežere. Apačioje, kas gali būti, jei nesaugosime gamtos: užteršta upė, šiukšlės, sausros, išdeginta žolė, mažai paukščių."
Emilija Jokubauskaitė
„KOSMOSO NUOTRAUKA“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Norėčiau, kad žmonės iš kosmoso žiūrėdami į žemę, matytų, kokia ji graži su mėlynais ir žaliais atspalviais. Labai būtų liūdna, jei žemė atrodytų pilka, ruda ir tamsi. Saugokime savo gražią planetą.
Guostė Golumbeckaitė
„SAUGOKIME GAMTĄ”
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Saugokime medžius ir perdirbkime popierių patys. Dailės pamokose lieka popieriaus skiautelių, jas mes perdirbame: smulkiname, užplikome vandeniu, masę kokteilinėje suplakame, įpilame lipalo, masę dedame ant rėčio, nusausiname, lyginame, džioviname. Ant perdirbto popieriaus piešiame. Taip saugome medžius.
Austėja Jokubauskaitė
„Ateitis“
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla Mastaičių skyrius
3 klasė
Taip atrodys planeta, jei mes ir toliau šiukšlinsim, nerūšiuosim.
Meda Dobrovolskytė
"Ar tai mano Pasaulis?"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Ant savo pasigaminto popieriaus iš servetėlių, nupiešiau 2 Pasaulius. Vienas, kuriame gyvenu aš, tai gražusis Pasaulis. Kitas, kuriame nenorėčiau gyventi. Saugokim savo Žemę.
Milita Bankauskaitė
"Atgyjanti žemė"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Mokinė Milita Bankauskaitė parengė darbelį, kurio pagrindą sudaro nereikalingos dėžės kartono lapas. Būtent ant šio nykaus popieriaus galima sukurti puikų piešinį ir atvaizduoti žemės dvi pusias: pozityvią ir negatyvią. Kurią pusę renkiesi tu? Darbelių gaminimas naudojant jau niekam nereikalingas priemones yra vienas iš gamtą tausojančių kelių."
Smiltė Čeidaitė
„Bandau augti“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Mažas daigelis bando užaugti ant šiukšlių krūvos, nes kitur jam tiesiog nebėra vietos. Visa žemė užteršta šiukšlėmis. Taip atrodytų žemė, jei nenustosime jos teršti.
Urtė Esmantaitė
"Žiema, kurios galime netekti..."
VšĮ Kauno Montesori pradinė mokykla
3 klasė
"Piešinys iš dviejų dalių: Pirmoji apie tai, kaip gamta atrodo, kai gamtą saugome – baltas sniegas, švarus vanduo, gaivus oras. Svarbu ir rūšiuoti šiukšles. Antroji apie tai, jei nesaugsime gamtos – mažai sniego, jis ištežęs, nešvarus vanduo upėse, jame mirštančios žuvys, apniukęs dangus, užterštas oras. Technika: guašas, klijai, tualetinis popierius, žirklės, druska (snaigėm danguje)."
Beatričė Deliusinaitė
„ŽEMĖ IR VANDUO“
RAUDONDVARIO ANELĖS IR AUGUSTINO KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
"TAI MANO PIEŠINYS PAVADINIMU „ŽEMĖ IR VANDUO“. ŠIAM PIEŠINIUI PAGAMINTI NAUDOJAU PERDIRBTĄ POPIERIŲ, JĮ GAMINAU PATI IŠ KIAUŠINIŲ DĖKLŲ. JUOS SUSMULKINAU SUMAIŠIAU SU VANDENIU, TUOMET IŠSPAUDŽIAU VANDENĮ IR SU KOČĖLU IŠLYGINAU, LAUKIAU KOL IŠDŽIUS. KAI POPIERIUS IŠDŽIUVO PIEŠIAU ANT JO SU AKRILINIAIS DAŽAIS. ŠIUKŠLINI GAMTĄ - KENKI SAU! SAUGOKIME JĄ, JUK GAMTA – MŪSŲ NAMAI!"
Gabija Norkutė
"Žemė, kurioje aš esu"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Pasigaminau popierių iš rankšluostinio popieriaus, piešiau guašu. Žemė, kurios nesaugom ir Žemė, kurią puoselėjam ir saugom.
Milda Griškonytė
Dvi galimos pasaulio pusės. Kurioje nori gyventi Tu?'
Kauno r. Raudondvario A. ir A. Kriauzų pradinė mokykla
3 klasė
Tai piešinys apie gražų pasaulį, kuriame galime gyventi ir džiaugtis, rūpindamiesi aplinka bei jos tarša. Arba, jei nesiimsime veiksmų, galime matyti tik niūriąją jo pusę, kurioje gamta nuniokota, didelis užterštumas.
Pijus Račas
"Pailsėti gamtoje"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
3 klasė
Popierius: servetėlės klijuotos su klijais, išdžiovinta ir piešta guašu. Žemė, kurioje gera, smagu gyventi.
Arminas Maziliauskas
"Gamyklos – teršėjos"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Daug kas teršia gamtą, tačiau labai prisideda gamyklos, reiktų tai taisyti.
Eva Janina Šaparnytė
„Jūra“
Sendvario progimnazija
4 klasė
Švarus vanduo- gyvybės šaltinis
Guoda Steckaitė
,,ŽEMĖ – MANO NAMAI“
Vilniaus Baltupių progimnazija
3 klasė
LABAI MYLIU SAVO KRAŠTĄ IR NORIU, KAD GAMTA BŪTŲ VISADA TVARKINGA IR ŠVARI. ŽALIUOTŲ MEDŽIAI, NEBŪTŲ ŠIUKŠLIŲ, BŪTŲ ŠVARUS IR GAIVUS ORAS. MANO PIEŠINYJE PAVAIZDUOTA TVARKINGA IR ŠVARI GAMTA, KURIOJE NEGALIMA ŠIUKŠLINTI. STOVI ŠIUKŠLIŲ DĖŽĖ IR NUPIEŠTAS DRAUDŽIANTIS ŠIUKŠLINTI ŽENKLAS.
Miglė Maziliauskaitė
"Žemė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
2 klasė
Lapas buvo gaminamas iš panaudotu kiaušiniu dėklu. Spalvinta guašu.
Simona Jankauskaitė
Ką jūs žmonės man darote?
Eendriejavo pagrindinė mokykla
4 klasė
Šiame piešinyje parodyta kaip Žemė ir Saulė verkia dėl mūsų žmonių blogų darbų žemei. Todėl pilni kalnai visokių plastikų, popieriaus ir t.t.
Vasarė Steponaitytė
„Neterškime gamtos“
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
2 klasė
Piešinys atliktas guašu ant popieriaus pagaminto iš antrinių žaliavų. Vienoje pusėje – pievoje žydintis medis, kitoje – tarp šiukšlių skurstantis medelis.
Benediktas Mateikis
„Žemės emocijos“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Šitame piešinyje nupieštos dvi žemės pusės. Geroji, kai žemė nėra užteršta, todėl jos pavaizduotos emocijos geros. Blogoji, kai žemė yra teršiama ir joje viskas sudegę, nunykę, todėl jos emocijos yra blogos.
Edvinas Geislers
,,MŪSŲ PASAULIS”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Edvinas ant savo pagaminto popieriaus lapo nupiešė Žemę kosmose. Pasak berniuko, mūsų pasaulis, ne tik planeta Žemė, bet ir kosmosas. Žmonės naudodami aukštas technologijas ir skrisdami į kosmosą, ten palieka daug šiukšlių (nebenaudojami kosminiai palydovai, raketų nuolaužos), kurios kenkia ne tik planetai Žemei, bet visai Saulės sistemai, visai kosminei erdvei. Edvinas papasakojo, jog šiuo metu vykstantis Žemės atšilimas reiškia, kad žmonės yra nedraugiški aplinkai: teršia planetą ne tik šiukšlėmis, kurias būtina perdirbti, bet ir automobiliais, lėktuvais, kosminėmis raketomis. Pasak Edvino, kiekvienas panaudotas daiktas turi būti rūšiuojamas ir perdirbamas.
Dovydas Kalikas
Žemė, jei nenustosime teršti
Endriejavo pagrindine mokykla
4 klasė
Gintas Dapkus
,,Užteršta ir Švari žemė''
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Naudojom vienkartinį rankų rankšluostį, klijus, teptuką, piešimo popierių, vandeninius dažus.
Luka Granskaitė
„PADĖK PLANETAI!!!“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
Popierius pagamintas pagal pateiktus nurodymus konkurso nuostatuose. Naudota kiaušinių dėžutė. Ji susmulkinta, sušlapinta, sutrinta, iškočiota. Išdžiūvus pagamintam popieriui, ant jo, naudojant guašą, nupieštas piešinys.
Austėja Tamošiūnaitė
Žemė
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Žemė – mūsų planeta. Mes turime ja rūpintis ir saugoti. Jeigu nenustosime teršti, tai kalnus snieguotomis viršūnėmis pakeis šiukšlių kalnai, visos gėlės suvys, o debesys niekada nebebus balti ir purūs.
Benas Aukštakalnis
„Besaikis vartojimas“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Jeigu žmonės nenustoja daug naudoti ir vartoti nereikalingų daiktų, gamta vis labiau jais yra teršiama. Taip pat vartojimas skatina gamybą. Gamyklos teršia gamtą ir ją naikina.
Benas Misevičius
Žemė ir jos spalvos
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
Žemė yra vienas iš gražiausių ir svarbiausių dalykų. Kartais atrodo, kad ji yra visur, o kartais ji taip ir lieka mums nepažinta. Daugelis iš vaikų žemę sieja su gamta, na o Benui, žemė – tai medžiai, žalia spalva. Priešpriešindamas gamtą fabrikams, jų kaminams ir dūmams. Benas sukūrė savo piešinį, kuriame atsispindi priežasties ir pasekmės tampus santykis. Savaime aišku, kad gaminant popierių eikvojama gamtos resursai – medžiai, tad jei mes eikvosime popierių, medžiai bus kertami ir žalios spalvos nebeliks. Konkurso nuotraukose užfiksuotos akimirkos iš panaudoto popieriaus perdirbimo proceso, kuris nebuvo lengvas, tačiau labai vertingas, nes padėjo suprasti kodėl taip būtina rūšiuoti.
Karilė Kanišauskaitė
Laimingos avytės
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Šviesią dieną pievoje ganosi avytės. Jos laimingos, nes gera būti švarioje, neužterštoje gamtoje.
Kotryna Mockevičiūtė
„Baisusis pasaulio veidas“
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla Mastaičių skyrius
3 klasė
Kai žiūri į šį medį, tai lyg matytum visą pasaulį – purviną, aplipusį šiukšlėm. Lyg ant tavo veido būtų tos šiukšlės.
Kristupas Leskauskas
Vėžliukas ir jūra
KAUNO “VARPELIO” PRADINĖ MOKYKLA
1 klasė
Kogero labiausiai įstrigęs vaizdas buvo, kai plaukėm laivu stikliniu dugnu ir Kristupas pamatė vėžliuką, kuris burnoje buvo įsikandęs plastiko pakuotę.. Tai sukėlė nemažai minčių ir diskusijų. Dabar norėtų išgelbėti daug vėžliukų ir kad jūra būtų visada švari..
Vytenis Tomkus
"Žemė, saugokim ją"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Reikia saugoti savo žemę, neteršti, nešiukšlinti ir prižiūrėti. Iš kiaušinių popierinio dėklo pagaminau popierių ant kurio piešiau piešinį apie gamtą. Viename švari gamta, kurią mes prižiūrim ir tvarkom ,o kitame užteršta gamta ir neprižiūrima, netvarkinga gamtoje vieni šiukšlynų kalnai.
Austėja Tranevičiūtė
"Vaikiškas mano Pasaulis"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Popierius gamintas is servetėlių klijuojant jas lipalu. Išdžiovinau. Piešiau guašu. Tai mano Pasaulis.
Deimantas Budrikas
„NERIMAS“
KLAIPĖDOS LITORINOS MOKYKLA
4 klasė
NERAMU DĖL ŽMONIŲ VEIKLOS DIDĖJANČIOS ORO, VANDENS TARŠOS. ŽEMĘ GAUBIA UŽTERŠTI DEBESYS, PRO KURIUOS BEVEIK NEBEPRASISKVERBIA SAULĖS SPINDULIAI.
Eva Nagreckytė
"Jei nesaugosim žemės"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
2 klasė
Ant pasigaminto popieriaus iš kiaušinių dėžučių, piešiau flomasteriais, klijavau nupieštas savo iškarpas. Saugau savo Žemę.
Alesija Šiaulytytė
"Vargšė žemė"
Eendriejavo pagrindinė mokykla
4 klasė
Šiame paveikslėlyje pavaizduota, kas nutiks jei mes, žmonės, nenustosime teršti Žemės, savo planetos.
Almantė Lengvinaitė
"Nustokime teršti"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
A4 Formato lapą padarėm iš servetėlių, lipalo ir vandens. Išdžiovinom ir ant jo piešėm gerus ir blogus dalykus saugoti gamta.
Arnas Stanaitis
„VĖJO MALŪNAS“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Man patinka žiūrėti, kaip pučiant vėjui sukasi malūno sparnai. Vėjo malūnai padeda žmonėms sumalti grūdus ir gamina elektrą. Jie visiškai neteršia žemės, jie yra žemės draugai.
Dominykas Rozenbergas
Žemė
Dainavos progimnazija
1 klasė
Kaip atrodo mūsų žemynas kaip mylime gamta tuomet žydi gėlės. O kaip ja nesirupiname ruda ir niūrų.
Ema Zubrickaitė
„SAUGOKIME ŽEMĘ“
KAUNO PRADINĖ VARPELIO MOKYKLA
1 klasė
"PIEŠINYJE PAVAIZDUOTA DVI MERGAITĖS, STORAS MEDIS, BORUŽĖLĖ,UPELIS, KURIE SIMBOLIZUOJA GYVYBĘ ŽEMĖJE. UŽTERŠTOJE ŽEMĖJE PLAUKIOJA ŠIUKŠLĖS UPELYJE, MEDŽIAI BE GYVYBĖS.NIŪRU."
Gabija Žičkutė
"Mano Žemė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Piešinys apie pasaulį, kuriame norėčiau ir nenorėčiau gyventi. Jei žmonės neterštų pasaulio, jis būtų daug spalvingesnis ir gražesnis. Tačiau jei visi žmonės netausos aplinkos, greitai gali pasaulis tapti toks niūrus ir nespalvotas, kaip kitoje piešinio pusėje.
Jokūbas Breivė
„Mylėkime gamtą“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Jei nerūšiuosim, gamta užpyks. Medžiai bus be lapų, mirs gyvi organizmai. Bus tamsu.
Kamilė Dabušinskaitė
"Tarša Žemėje"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Ant pasigaminto lapo piešta guašu.
Melita Marmokaitė
SAUGOKIME ŽEMĘ, KITOS NEBUS!
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ.
Rokas Mičiulis
NEBETERŠKIME GAMTOS
Lazdijų r. Šeštokų mokykla
2 klasė
Austėja Kavčinskaitė
„AŠ GALIU PADĖTI GAMTAI“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
POPIERIUS PAGAMINTAS PAGAL PATEIKTUS NURODYMUS KONKURSO NUOSTATUOSE. NAUDOTA KIAUŠINIO DĖŽUTĖ. JI SUSMULKINTA, SUŠLAPINTA, SUTRINTA, IŠKOČIOTA. IŠDŽIŪVUS PAGAMINTAM POPIERIUI, ANT JO, NAUDOJANT AKVARELĘ, NUPIEŠTAS PIEŠINYS.
Bernadeta Buivydaitė
„Pasaulis ne vien žmogui“
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
3 klasė
"Visi Dievo kūriniai yra vienodai verti pagarbos ir meilės. Mažais žingsneliais mokomės saugoti gamtą. Ačiū, kad skatinat tai daryti. Savadarbį popierių padėjo ruošti sesė Elžbieta."
Matas Valkūnas
„Žemės rauda"
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Rūpinkimės savo planeta, neterškime jos. Jei nemylėsime, nesaugosime, tuomet mūsų planeta kentės ir sunyks. Tik mes patys esame atsakingi už savo gražią ir švarią ateitį.
Milda Vasiliauskaitė
Liūdna ateitis- žemė dūmų kamuolys
KTU INŽINERIJOS LICĖJUS
2 klasė
Jei nenustosime teršti, žemė virs dūmų kamuoliu. Nenoriu gyventi tarp dūmų ir šiukšlių. Mano žemė graži, žalia ir švari. Noriu, kad ji tokia būtų amžinai.
Rapolas Šimkaitis
Tvari ateitis
Klaipėdos Verdenės progimnazija
3 klasė
Neatsakingai eikvojami žemės resursai sekina gyvąją gamtą, nyksta ištisos rūšys. Dėl įvairios taršos ir besikeičiančio klimato žmonės serga, miršta, turi palikti gyvenamąsias vietas. Žmonės dalinai išmoko rūšiuoti ir perdirbti antrines žaliavas – plastiką, metalą, stiklą, popierių, pasigaminti naujų produktų. Tačiau pastebėjau, kad to nepakanka – šie pokyčiai per maži, per silpni. Manau, kad yra dar neišnaudota galimybė – augalinės atliekos. Paprastai jos supūna vietoje (pjauta žolė, lapai), arba supūna sąvartynuose (kompostuojamos buities atliekos). Būdamas lauke rudenį, žiemą labai mėgstu pasimėtyti su sese ir šeima baltomis uogomis (sužinojau, kad tai – Baltauogė meškytė). Šiam konkursui nusprendžiau iš tų baltų uogų pagaminti popierių. Juk perdirbti popierių į popierių jau daug kas moka, čia būtų „naujas lygis“ B) Dažus paveikslui pagaminau iš maisto atliekų: iš burokų lupenų – raudonus dažus, iš lapų ir cukinijos žievės – žalius, iš mandarinų žievelių (juk Kalėdos!) ir morkų lupenų – geltonus. Rėmelius popieriaus gamybai pagamino tėtis iš medienos atliekų. Paveiksle pavaizdavau ateities ūkį – kartu auginamos įvairios daržovės (pomidorai, cukinijos), ir šalia – švari pieva žaisti vaikams.
Rusnė Samuilytė
„Prieš ir po...“
Vilniaus Jeruzalės progimnazija
4 klasė
Noriu, kad žmonės pamatytų gamtos grožį ir iš visų jėgų stengtųsi, kad mes, vaikai, užaugę toliau galėtume kvėpuoti grynu oru, gerti švarų vandenį, džiaugtis įvairiais gyvūnais.
Akvilė Žibikaitė
Žemė, jei nenustosime teršti
Sendvario progimnazija
4 klasė
Piešinyje pavaizduota, kaip atrodo ir atrodys mūsų žemė, jei nenustosime jos teršti. Ją būtina saugoti ir mylėti. Ji yra mūsų namai.
Armandas Anelauskas
„VERKIANTI ŽEMĖ“
Kalvarijos gimnazija
1 klasė
Sukarpė laikraštį, suplėšė kiaušinių dėklą. Viską užpylė karštu vandeniu ir pliko 30min. Viską šakute gerai ištrynė ir formavo ant padėklo lapą. Ant viršaus dėjo audinio, kad sugertų vandens perteklių. Per naktį džiovino ir sekančią dieną piešė.
Arminas Rupeikis
,,ŽMONĖS INDĖNAI IR GAMTA MOTINA“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Ant savo pagaminto popieriaus lapo Arminas nupiešė indėnus ir jų ritualą – Žemei išsaugoti. Pasak berniuko, nuo senų laikų indėnų tauta garbino gamtą, nes gamta visų namai ir brangi kaip Motina. Kad išsaugoti Žemę, mums reikia atsigręžti į protėvius ir prisiminti, kaip jie saugojo ir garbino gamtą, kad ją paliktų ateinančioms kartoms. Arminas susirūpinęs aiškino: ,,Jei mes nenustosime teršti aplinkos, gamta užsirūstins ant mūsų ir mes susinaikinsime“. Berniukas svarstė, o ką mes paliksime po savęs?
Gustas Ūselis
,,ŠVENTAS GAMTOS RATAS”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Gustas ant savo pagaminto popieriaus lapo nupiešė Gamtos ratą, kuris, pasak berniuko, yra šventas. Rūšiuodami atliekas ir jas perdirbdami dar kartą, prisidedame prie gamtos išsaugojimo. Gamta yra šventa, todėl mes turime būti dėkingi jai už gyvybes ir gyvenimą.
Kajus Būdvytis
,,GAMTOS JŪRA”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Kajus ant savo pagaminto popieriaus lapo nupiešė gamtą, kurią pavadino ,,Gamtos jūra“. Berniukas papasakojo, kad gamta tarsi jūra – labai graži ir paslaptinga. Čia gyvena augalai, gyvūnai ir yra labai laimingi, kol žmonės jos neužteršia. Todėl gamtą reikia labai saugoti, jos neteršti, nes visi nori gyventi švariai ir laimingai. Tada ir žmonės bus laimingi.
Morta Tamoliūnaitė
„Mūsų vandenynai“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Žuvytėms gera gyventi švariame vandenyje. Žmonės teršia gamtą. Jei nenustosime teršti, žuvytės žus.
Urtė Zavadskaitė
"Švari žemė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Noriu pasakyti, jog reikia puoselėti gamta, jos neteršti, palikti gamta ateities kartai.
Verona Jekmohan
"Aš myliu Žemę, nes ji mano namai"
VŠĮ Pažinimo takas mokykla darželis
1 klasė
Austėja Daujotytė
"Aplink žemę"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Austėjos piešinys skirtas atskleisti šiukšlinimo ir taršos sukeliamą žalą žemei. Parengtas piešinys buvo atliktas ant perdirbto popieriaus. Nuotraukose užfiksuotos panaudoto popieriaus perdirbimas, kuriant naują popierių. Ant parengto popieriaus buvo nupieštas piešinys, kuriame kūrybingai perteikiama žemės nuotaikos – linksma ir liūdna. Žemė yra gyva kaip ir mes, tad kokia ji bus ateityje priklausys tik nuo mūsų pačių."
Deimantė Bekerytė
„ČIA MANO NAMAI“
Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Žemė-mano namai. Jeigu visi saugosime gamtą: rūšiuosime šiukšles, neteršime vandens, sodinsime medžius, būsim geri ir atsakingi šių namų šeimininkai.
Deividas Mazolis
"Žemė – mūsų namai! "
Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija
3 klasė
Žemė yra visų mūsų (žmonių, kitų gyvūnų, augalų ir visų likusių gyvų organizmų) namai. Mes ją turime tik vieną, todėl svarbu ją mylėti ir saugoti.
Gantas Urbonas
PRO MANO LANGĄ-DU SKIRTINGI PASAULIAI
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ.
Jonas Balčauskas
„Gamtos pokyčiai“
Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
3 klasė
Popierius pagamintas pagal pateiktus nurodymus konkurso nuostatuose. Naudoti nebereikalingo laikraščio lapai. Jie susmulkinti, sušlapinti, sutrinti, iškočioti. Išdžiūvus pagamintam popieriui, ant jo, naudojant akvarelę, nupieštas piešinys.
Santa Stančiauskaitė
Pasaulis mano delnuose
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Žemė, mūsų planeta – mūsų rankose. Ar išlaikysime ją saugią ir švarią? Saugokime mūsų planetą visi kartu.
Smiltė Garšvaitė
„Mano švari gamta“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
"Jei saugosime gamtą, tausosime jos turtus, mes būsime laimingi ir aplink mus daug spalvų. Bus švaru, geras oras, gyvūnai, paukščiai, žmonės laimingi. Jei nesaugosime gamtos, tai visi bus pikti, oras bus nešvarus, nebus aplink paukščių, vabzdžių, visi bus pikti ir gamta tamsi. Reikia viską saugoti ir mylėti. Mes turime rūpintis , nes mes esame protingi."
Martynas Nakrošius
„Vienišas vėžliukas"
VELŽIO GIMNAZIJA
2 klasė
MARTYNAS NAKROŠIUS visiškai savarankiškai perdirbo panaudotą rašomą popierių ir sukūrė darbelį „Vienišas vėžliukas“. Berniukas apgailestauja, jog dėl planetos užterštumo gali išnykti daugelis gyvūnų rūšių. Gal liks tik vėžliukai... Juk jie atspariausi Žemės gyventojai! Atsirado prieš 200 milijonų metų ir iki šiol menkai pasikeitė.
Meda Lapėnaitė
„Švara ir tarša“
Kauno mokykla – darželis „Šviesa“
2 klasė
"Žemė užteršta kai žmonės šiūkšlina, vartoja daug plastiko, automobilių, tuomet žemė liūdi. Žemė džiaugiasi, kai niekas jos neteršia, žmonės važinėja dviračiais, vaikšto pėsčiomis."
Agota Radziukynaitė
„Šviesioji ir tamsioji pusės“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Reikia saugoti gamtą, neteršti. Rūšiuoti atliekas, nes kitaip sunyks gyvūnai ir augalai. Tik švariame pasaulyje galime būti sveiki ir laimingi.
Aistė Zaveckaitė
“SAUGOKIME GAMTĄ“
LAZDIJŲ R. SAV. ŠVENTEŽERIO MOKYKLA
4 klasė
"APRAŠYMAS: “NUPIEŠIAU SUTVARKYTĄ GAMTĄ IR NE. ŠVARIOJE GAMTOJE YRA ŠVARESNIO ORO, GYVŪNAI IR ŽMONĖS JAUČIASI JAUKIAU. JEI NORIME TURĖTI SAVO PLANETĄ, TURIME JĄ SAUGOTI IR NETERŠTI.“ NAUDOTAS KARTONO LAPAS, IŠKIRPTAS IŠ PANAUDOTOS KARTONINĖS DĖŽĖS, PIEŠTA FLOMASTERIAIS."
Deimantė Minelgaitė
"Mano Žemė"
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
1 klasė
Purvinas ar švarus Pasaulis?? Aš renkuosi spalvas :)
Liepa Bondarčiuk
„Gamta ir žmonės”
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Piešinyje pavaizdavau, kaip žmonės saugo medžius, nes jie mus apsaugo nuo saulės, valo orą. Medžiai – žemės vaikai, todėl ir reikia jais rūpintis.
Pijus Šeputis
„Žemės tamsuma ir saulės spinduliai“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Mūsų žemė taps liūdna ir verkianti, jei mes ir toliau nesustosime teršti. Reikia mylėti ir saugoti mūsų žaliąjį pasaulį. Ir visas pasaulis džiaugsis, matysime saulę ir jos šviesius spindulius.
Viltė Navikaitė
Po saule
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Pasaulis – tai kas yra po saule: smėlis, jūra, gyvybė. Branginkime ją!
Ema Mičiulytė
„Ateities miestas“
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla Mastaičių skyrius
3 klasė
Miestuose nešvaru, pilka, veržiasi dūmai, nesimato saulės. Žmonės neišeina iš namų, nes nėra kuo kvėpuoti. Visur tyla ir liūdesys, nes nėra nei paukščių, nei gyvūnų.
Kristijonas Račas
„MEDIS“
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Saugodami medžius mes neišmetame popieriaus likučių, bet juos panaudojame kitiems darbams, o iš visai smulkių gaminame popierių. Užplikome verdančiu vandeniu, atvėsiname, masę suplakame, išmaišome su trupučiu lipalo, išdėliojame ant sietelio, sausiname, džioviname, lyginame. Ant savo gamybos popieriaus piešiame.
Leticija Balnaitė
„Žemė – mūsų planeta“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Reikia saugoti ir mylėti savo Žemę. Tada visas pasaulis bus laimingas.
Livija Monkevičiūtė
„SPALVOTA – TIK ŠVARI GAMTA“
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
4 klasė
JEI NENUSTOSIME TERŠTI, GAMTA PRARAS SPALVAS. PRARASIME IR MES JAS SAVO AKYSE.
Viktorija Tranevičiūtė
"Kalbants ir tylus pasauliai"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Popierius pagamintas ia lipalo ir servetėlių. Išdžiovinta ir piešta guašu.
Aleksandras Albrechtas
"Gyvoji gamta"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Gamta yra gyva, taip kaip ir mes, ji gali šypsotis – džiaugtis, ar liūdėti. Aleksandras perdirbo popierių, kurio procesas nebuvo trumpas. Visų pirma buvo susmulkinamas (suplėšytas) panaudotas popierius, vėliau užpilama karštas vanduo, mirkoma 30 min. Popieriaus masė sudėta į kokteilinę ir išplakama, į gautą masę įpilta lipalo. Ja buvo padengiamas tinklelis ir laukta kol išdžius.Taigi ant pagaminto popieriaus Aleksandras nupiešė žemę ir vaizdingai perteikė jos išgyvenamas nuotaikas, kuomet yra šiukšlinama. Šiuo būdu popierių galima perdirbti net keletą kartų!"
Dorotėja Čepulė
„Kas būtų, jeigu būtų...“
Šiaulių jėzuitų mokykla
3 klasė
Kas būtų, jei brangintume ir saugotume gamtą? O kas būtų, jei negerbtume jos? Kokioje planetoje renkiesi gyventi Tu?
Emilija Šimkutė
"Mūsų rankose mūsų pasaulis"
RAUDONDVARIO ANELĖS IR AUGUSTINO KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
Panaudojau torto dėžę, iškirpau ir ant kartono nupiešiau savo piešinį.
Gustas Dubrovinas
„Medis“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Kai neteršiame aplinkos, medžiai ir miškas auga gražūs, žaliuojantys. Jei nenustosime teršti Žemės, medžiai nudžius. Nuo šiukšlių kils gaisrai ir medžiai bei miškai išdegs. Bus užterštas oras ir neturėsime kur išeiti pasivaikščioti, paklausyti paukščių, pagrybauti.
Gustėja Stankūnaitė
,,Myliu savo GIMTINĘ‘‘
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
3 klasė
Jeigu kiekvienas stengsis saugoti gamtą, naudos daugiau perdirbtų medžiagų, gamtoje daugiau išliks jos išteklių ir augalų.
Ignas Vilkanauskas
PADARYKIME ŽEMĘ LAIMINGĄ!
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ.
Justė Bylinskytė
"NEŠIUKŠLINKIME! ŽEMĖ VERKIA!"
JONIŠKIO ALGIMANTO RAUDONIKIO MENO MOKYKLA
2 klasė
Darbas atliktas ant Justės rankų darbo popieriaus guašo technika.
Marta Sirgėdaitė
Kai gamtos spalvos liūdi
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Kai pieva nežaliuoja, o gamyklų dūmai uždengia žydrą dangų... Upelyje miršta žuvys, nes jame pilna teršalų...
Matas Trofimovas
„ILGESYS“
KLAIPĖDOS LITORINOS MOKYKLA
2 klasė
ŽEMĖ ILGISI ŠVAROS, ŽALUMOS, SAULĖS, ŠVARAUS ORO IR VANDENS.
Patrik Denisenko
„AŠ NORIU, KAD ŽEMĖJE BŪTŲ ŠVIESU“
ŠALČININIKŲ LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO GIMNAZIJA
4 klasė
AŠ STENGSIUOSI, RAGINU IR TAVE- TAUSOTI, SAUGOTI, RŪPINTIS SAVO ŽEMELE.
Rugilė Totilaitė
„Neterškime gamtos!“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Reikia nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas, kad gamta būtų švari. Gamtą teršia ir gamyklos. Užteršta gamta kenkia gyvūnams, medžiams ir visai planetai.
Urtė Reklinaitė
"Tai mano Žemė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Piešimo lapą gaminausi iš rankšluostinio popieriaus, jį suklijavau lipalu. Išdžiovinau. Piešiau guašu. Tai mano Žemė, kurioje man gera gyventi ir Žemė, kurioje nenorėčiau gyventi. Mano Žemė graži.
Urtė Starkauskaitė
,,MIŠKAS“
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
Trumpas aprašymas: KOKS GRAŽUS BŪTŲ MIŠKAS, JEI ŽMONĖS JO NETERŠTŲ. SAUGOKIME MIŠKŲ ŠVARA!
Adrijus Andrikaitis
„ŽEMĖ MŪSŲ RANKOSE, NETERŠKIM JOS“
KURŠĖNŲ PAVENČIŲ MOKYKLA-DAUGIAFUNKCIS CENTRAS
3 klasė
NUOTOLINIŲ PAMOKŲ METU VAIKAI AIŠKINOSI KAIP GAMINAMAS POPIERIUS: STEBĖJO FILMUKUS, DISKUTAVO. BUVO PATEIKTA KONKURSO INSTRUKCIJA KAIP GAMINTI POPIERIŲ. VISI KARTU IŠSIAIŠKINOME. VAIKAI SUVOKĖ, KAD PERDARANT POPIERIŲ – SURENKI 1TONĄ POPIERIAUS – IŠGELBĖJI 17 MEDŽIŲ. MOKINIAMS LABAI PATIKO GAMINTI POPIERIŲ.
Aronas Bišlys
„AŠ SAUGAU SAVO LIETUVĄ“
KURŠĖNŲ PAVENČIŲ MOKYKLA-DAUGIAFUNKCIS CENTRAS
3 klasė
NUOTOLINIŲ PAMOKŲ METU VAIKAI AIŠKINOSI KAIP GAMINAMAS POPIERIUS: STEBĖJO FILMUKUS, DISKUTAVO. BUVO PATEIKTA KONKURSO INSTRUKCIJA KAIP GAMINTI POPIERIŲ. VISI KARTU IŠSIAIŠKINOME. VAIKAI SUVOKĖ, KAD PERDARANT POPIERIŲ – SURENKI 1TONĄ POPIERIAUS – IŠGELBĖJI 17 MEDŽIŲ. MOKINIAMS LABAI PATIKO GAMINTI POPIERIŲ.
Domantas Račas
"Gražus tas mano pasaulis"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Popierius gamintas: servetėlės klijuotos su klijais ir piešta guašu. Gera gyventi gražiame pasaulyje.
Gabija Langvinytė
Žemė yra gėlė, kurią reikia apsaugoti
KTU INŽINERIJOS LICĖJUS
2 klasė
"Tik saugodami žemę nuo šiukšlių ir užterštumo, ją turėsime gražią kaip gėlę. Priešingu atveju ""žemė - gėlė"" nuvys, išdžius, paskęs dūmuose ir šiukšlėse…"
Goda Palionytė
Gamtos galia
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Medžiai gamtoje mums duoda oro, kuriuos mes kvėpuojame. Vanduo palaiko ne tikim žmonių, bet ir gyvūnų, augalų gyvybę. Todėl labai svarbu tai branginti ir saugoti.
Gytė Dailydėnaitė
„Sustabdytos atostogų akimirkos“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Dėšinėje pusėje yra šaunios atostogos krabų saloje. Ten šilta, daug žuvyčių ir labai skanūs kokoso riešutai. Kairėje pusėje – krabų sala, jei nenustosime teršti. Joje nebeliko krabų, žuvyčių, kokoso riešutų ir gražios gamtos. Karaliauja tik degančios šiukšlės, užterštas oras ir vanduo.
Ieva Mikutė
“Mūsų jūra“
Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija
1 klasė
Neterškime jūros ir visos aplinkos, kad žuvytės turėtų švarius namus.
Jomantas Čepauskas
"Dvigubas pasaulis"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Piešta flomasteriais ant kartoninės dėžės lapo.
Justas Sakalauskas
,,Žemė, jei nenustosime teršti“
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Jei ir toliau taip neatsakingai elgsimės su gamta, tai iš tikrųjų nebeturėsime kuom kvėpuoti. Saugokime savo planetą kartu!
Kamilė Žemaitytė
„Saugokime planetą“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Planeta – tai žemė, kurioje mes gyvename. Jei teršime žemę, ji išnyks. Todėl saugokime gamtą, orą, kad gyventų paukščiai, gyvūnai ir žmonės.
Lukas Žiūkas
,,DVI ATEITYS”
RAUDONDVARIO ANELĖS IR AUGUSTINO KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
BALTAS LAPAS IŠTEPTAS LIPALU IR APKLIJUOTAS JUODOM JAU PANAUDOTOM SERVETĖLĖM, PASKUI IŠ LAPO IŠKIRPTA ŽEMĖS FORMA IR PADALINTA Į DVI DALIS.VIENOJE PUSĖJE MATOSI KAIP ATRODYS ŽEMĖ, JEI MES SAUGOSIME IR NETERŠIME GAMTOS, KITOJE PUSĖJE - KAS NUTIKS, JEI NEMYLĖSIME IR TERŠIME.GAMTA MUS SUPA VISUR. TEN ŽMOGUS GALI RASTI RAMYBĘ, PAGUODĄ. SAUGOKIME JĄ!
Luknė Eirošiūtė
„Gera ir bloga žemės pusė“
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Popierių su klase pasigaminome edukacijoje. Tikiuosi, kad šis darbas padės žmonėm nustoti teršti gamtą.
Luknė Jasulaitytė
„Medžio gyvenimas“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Dvejopas medžio gyvenimas: aplinkos padaryta žalą medžio augimui ir teikiama nauda medžio gyvenimui.
Mantas Šiumeta
,,SALA”
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ
2 klasė
ŠI SALA – ŽMOGAUS NEPALIESTAS ŽEMĖS LOPINĖLIS, ESANTIS VIDURY VANDENYNŲ. IŠSAUGOKIME SALĄ TOKIĄ, KOKIĄ SUKŪRĖ GAMTA!
Martynas Macevičius
„Tarša žemėje“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Šiukšlės teršia žemę, vandenį. Žmonės, neterškime gamtos! Būkime supratingi.
Nojus Sprainys
Žemė, jei nenustosime teršti
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Ugnė Limontaitė
„NELEISKIME ŽEMEI TAPTI ŠIUKŠLYNU!“
LUOKĖS VYTAUTO KLEIVOS GIMNAZIJA
3 klasė
DARBO AUTORĖ UGNĖ – LABAI SMALSI MERGAITĖ. JI NORIAI UŽSIIMA ĮVAIRIOMIS VEIKLOMIS. LANKO DAILĖS MOKYKLĄ, TODĖL PIEŠIMAS JAI MĖGSTAMAS UŽSIĖMIMAS. MĖGSTA EKSPERIMENTUOTI. LANKO JAUNŲJŲ TYRĖJŲ BŪRELĮ, TAIGI PRIKALBINTI PAMĖGINTI PASIDARYTI POPIERIŲ PAČIAI - NEBUVO SUNKU. O KAI DAR TURI TOKĮ PAGALBININKĄ KAIP MAŽASIS BROLIUKAS! ABU SAVO POMĖGIUS UGNĖ APJUNGĖ VIENAME DARBE IR GAVOSI TIKRAI PUIKUS REZULTATAS. SVARBIAUSIA, KAD VISKAS PADARYTA SAVARANKIŠKAI! KAI SUSITIKSIME SU DRAUGAIS KLASĖJE, BŪTINAI PABANDYSIME VISI PADARYTI TOKĮ DARBELĮ, TIK MOKYTOJA JAU BUS UGNĖ!
Vakarė Padvelskytė
Parke
Lentvario pradinė mokykla
4 klasė
Piešinio idėja kilo skaitant knygą ,,Paslaptingas sodas”, kur apleistas ir neprižiūrimas sodas buvo ilgam užmigęs. Tačiau vaizduotės nestokojantys vaikai pradeda jį prižiūrėti ir viskas atgyja. Piešinyje pavaizdavau kaip atrodytų parkas, kai žmonės paliktų šiukšles, ir terštų savo aplinką. Gyvūnams taptų nesaugu gyventi, užėse neliktų žuvų. Bet aš noriu galvoti apie atsakingus žmones, kuriems rūpi apsilankyti parke ne vieną kartą, o kaskart sugrįžus grožėtis gyvūnija ir augalija, kurie egzistuoja dėl to, kad žmogus rūšiuoja šiukšles ir galvoja apie ateitį.
Augustė Gasiūnaitė
“Vandens blogybės“
Kauno Veršvų gimnazija
2 klasė
Jei ir toliau taip teršime mūsų planetą, nebeliks gyvybės vandenynuose ir jūrose. O visos undinėlės labai liūdės.. :/
Deimilė Lakavičiūtė
Suterštas pasaulis
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Pasigaminau popierių su klase edukacijoje. Lape pavaizdavau pusė žemės , kuri buvo suteršta , o kita pusė buvo nepažeista.
Eimantas Stiklioraitis
"Mano gaublys"
KTU VAIŽGANTO PROGIMNAZIJA
1 klasė
"Mokinys Eimantas parengė piešinį ant perdirbto popieriaus, kuriame pavaizdavo žemės formą. Rutulio formos iškarpoje driekiasi žemynai ir vandenynai, tačiau egzistuoja ir kita pasaulio pusė – tamsi ir nyki. Būtent dėl žmonių sukeliamos taršos ir neatsakingo požiūrio į pasaulyje vykstančius klimato atšilimo pokyčius galimas ir kitas pasaulio scenarijus. Tad įsigyjant prekes ir jas vėl perdirbant galima tausoti aplinką ir žemę piešti gražiausiomis jos spalvomis."
Enrikas Andziulis
,,GAMYKLŲ UŽTERŠTAS ORAS IR ŠVARI, ŽALIA GAMTA”
RAUDONDVARIO ANELĖS IR AUGUSTINO KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
SAUSŲ PUSRYČIŲ DĖŽUTĖ APKLIJUOTA PANAUDOTU POPIERINIU RANKŠLUOŠIU. PIEŠTA GUAŠU IR AKVARELE. DŪMAI - IŠ SERVETELĖS. SAUGOKIME GAMTĄ! STOP ORO TERŠIMUI! AŠ UŽ ŠVARIĄ, ŽALIĄ GAMTĄ!
Gabija Vinevičiūtė
„Žuvis ne/švariame vandenyne“
Buivydiškių pagrindinė mokykla Sudervės skyrius
4 klasė
Darbai atspindi švarų vandenyną ir užterštą. Tai skatina susimąstyti, ko žmonija siekia ir tikisi turėti bei matyti Žemėje ir vandenyne.
Goda Pribušauskaitė
„Mūsų žemė“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Švari žemė, kur viskas žydi. Nešvari žemė, kur vien šiukšlės ir niekas nežydi.
Ignė Marcinkevičiūtė
„Paskutinis medis“
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla Mastaičių skyrius
3 klasė
„Paskutinis medis“. Jis vienas, nes daugiau medžių nėra. Juos iškirto.
Jaunius Vaitkevičius
„Tarša žemėje.“
Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla Mastaičių skyrius
3 klasė
Čia vandenyne išsiliejusi nafta. Saulė mato ir verkia.
Jokūbas Grigalaitis
„Netvarkinga gamta“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Žiūrėdami į žalių medžių viršūnes, ne visada pastebime, kas yra ant žemės.
Jonas Maziliauskas
"Planeta - Žemė"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
2 klasė
Mūsų planeta yra namai, bet jei taip teršim ją, ji pasidarys pilna šiukšlių...
Kasparas Narušis
NEŠIUKŠLINKIM IR NENAIKINKIM GAMTOS
RUMŠIŠKIŲ ANTANO BARANAUSKO GIMNAZIJA
1 klasė
KASPARAS YRA TIKRAS GAMTOS VAIKAS, JAUNASIS GAMTININKAS, GYVENANTIS KAIME PRIE MIŠKO, KURIAME KASDIEN PRALEIDŽIA DAUG LAIKO VAIKŠČIODAMAS, STEBĖDAMAS IR PAŽINDAMAS GAMTĄ. SAVO DARBO MEDŽIAGA JIS PASIRINKO IŠ ANTRINIŲ ŽALIAVŲ PAGAMINTĄ KREPŠELĮ, KURIO VIENOJE PUSĖJE NUPIEŠĖ MIŠKEGYVUOJANČIĄHARMONINGĄ GAMTOS TVARKĄ, O KITOJE – GRUBŲ IR GRIAUNANTĮ ŽMOGAUS ĮSITERPIMĄ Į ŠIĄ GAMTOS HARMONIJĄ, KAI JI TERŠIAMA, NAIKINAMA IR PADAROMA NEBETINKAMA GYVENTI PAUKŠČIAMS IR GYVŪNAMS. TOKS IŠPIEŠTAS KREPŠELIS PRIMENA DVI SKRTINGAS MONETOS PUSES, PARODANČIAS DVI ALTERNATYVAS: HARMONINGO SUGYVENIMO SU GAMTA, KURIOS DALIS YRA IR ŽMOGUS, IR JOS NAIKINIMO, GRIAUNANČIO PASAULIO TVARKĄ IR PATĮ ŽMOGŲ.
Kristupas Kovzan
„SAUGOKIME SAVO ŽEMĘ“
ŠALČININIKŲ LIETUVOS TŪKSTANTMEČIO GIMNAZIJA
3 klasė
ŽEMĖS PLANETA- MŪSŲ VISŲ RANKOSE. PUOSELĖKIM IR SAUGOKIM JĄ. NETERŠKIME VANDENŲ, MIŠKŲ, ORO, GAMTOS, NES VISA TAI REIKALINGA MUMS IR BUS REIKALINGA MŪSŲ VAIKAMS.
Lėja Mažeikaitė
„Besikeičianti Žemė“
Klaipėdos „Gilijos“pradinė mokykla
3 klasė
Jeigu nenustosime teršti Žemės - nebeliks gražios gamtos, nuvys gėlės, pasikeis oras ir visur bus pilna šiukšlių.
Samanta Petrauskaitė
„Žemė, jei nenustosime teršti“
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
1 klasė
Nupiešti du pasauliai, vienas švarus, o kitas pilnas šiukšlių.
Augustė Steponavičiūtė
„Gamtos teršimas“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
Žemė vadinama mėlyna planeta, o gamyklos, rūkymo kaminai yra juodos opos ant jos. Saugoti gamtą reikia, nes jei nesaugosime tą , "Mėlyna Žemė" liks juoda. Bus sunku kvėpuoti, visur smirdės kaip būtum šiukšliadėžėje. Saugoti gamtą turime nes mes patys joje gyvename.
Domas Kuršinskas
„Žemė verkia“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Nupiešiau planetą Žemę, kurią supa šiukšlės. Žemė verkia, nes mes ją teršiame.
Dominykas Brilvicas
„Gėlės ilgesys“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Vienintelė gėlė tarp fabrikų dūmų, asfalto ir akmenuotos žemės svajoja apie žalią mišką ir pievą. Gėlelė dėvi deguonies kaukę, nes oras užterštas fabrikų dūmais. Kad gėlė galėtų nusiimti kaukę, būtina mažinti oro taršą ir prisodinti kuo daugiau miškų. Saugokime savo namus – gamtą!
Eidenas Silickas
,,Žemės ašaros“
Lentvario pradinė mokykla
1 klasė
Lapo gamybai panaudojome pirkinių maišelį. Piešinyje pavaizduota Žemė kokia ji bus jei toliau šiukšlinsime ją. Tad tausokime ją kad netektų matyti jos ašarų.
Elena Maskoliūnaitė
„Žemės ateitis“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Kairėje pusėje mūsų žemė, jei jos netausosime, dešinėje – jei rūpinsimės ja.
Ema Būdvytytė
„Neterškime gamtos“
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Pavadinimas „Neterškime gamtos“ piešiau apie tai kaip teršiama gamta
Ema Markevičiūtė
„Mano pasaulis“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
Dabar yra labai daug žmonių, kurie teršia gamtą ir mėto labai daug šiukšlių ir dabar dar atsirado naujų šiukšlių - kaukių. Kauks paukščiams įstringa į kojas, tada jie nebegali normaliai vaikščioti ir žūsta. Ši tema man yra įdomi, apie tai mes jau mokėmės per pasaulio pažinimo pamoką. Tikiuosi, kad žmonės pradės saugoti ir mylėti mūsų pasaulį, o ne jį šiukšlinti. Nors mes maži, bet jau žinome, kad negalima teršti gamtos, reikia ją saugoti. Būtų gerai, kad suaugę tai prisimintų ir neterštų.
Jurgis Minderis
UŽTERŠTA ŽEMĖ
NERINGOS GIMNAZIJA
4 klasė
Privalome saugoti gamtą ir mažinti žemės užterštumą.
Justinas Žičkus
“Paskutinis medis?”
KLAIPĖDOS SENDVARIO PROGIMNAZIJA
4 klasė
"Taip - jei ir toliau kankinsime gamtą. Ne! Mes kasdien ją saugosime!"
Mažvydas Karnauskas
Rūšiavimo Pasekmė
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Rūšiavimo Pasekmė, darėm popierių per edukaciją.
Titas Bendikas
"Gamtos grožis"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Piešinys skirtas parodyti kokioje aplinkoje norėčiau ir nenorėčiau gyventi, vienoje lapo pusėje vaizdas, kuriame graži, neužteršta gamta ir aplinka, kitoje, užteršta, nuvytę medeliai, gėlės, niūru, visa tai darome mes, patys žmonės, teršiame gamtą, nevertiname ir nemylime jos. Tad mylėkime ir saugokime gamtą, jei norime, kad aplink viskas žydėtų ir skleistų grožį!
Augustė Pašilytė
„Mūsų rankos saugo, myli, apkabina”
Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija
3 klasė
"Mūsų rankos gali viską apsaugoti, švarinti, mylėti, apkabinti. Baisu ką gali rankos, jei jos daro viską priešingai: nesaugo, teršia, nekečia, atstumia. Augustės piešinys ant pasigaminto popieriaus, tik mažutė ,bet labai svarbi žinutė, ką gali rankos."
Bernardas Voronko
„GYVYBĖS MEDIS“
KAUNO SIMONO DAUKANTO PROGIMNAZIJA
3 klasė
"Piešinys ant popierinio rankšluosčio. Ar mes pagalvojame, kas būtų, jei mūsų Žemėje neliktų nei vieno medžio? Nelabai įsivaizduoju Žemės be žalumos... Saugokime medžius, nes be jų tiesiog nebeliktų mūsų!"
Emilija Kolozinskaite
Neužteršta gamta
Klaipėdos Prano Mašioto progimzija
4 klasė
Koks geras buvo pasaulis ankščiau
Gabrielė Katkevičiūtė
Liūdnas miškas
VERŠVŲ GIMNAZIJA
1 klasė
Teka nešvari ir išdžiūvusi upė, vienam krante išdegęs miškas, kitam krante žmonių paliktos šiukšlės ir išdžiūvusios pievos tarpk kurių auga vienišas ąžuolas.
Greta Bespalovaitė
Pasaulis rankose
Juozo Grušo meno gimnazija
4 klasė
Švaresnis pasauli, jo ateitis - viskas priklauso tik nuo mūsų pačių.
Ignas Janulionis
„Sveik, žeme“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Kairėje pusėje serganti, liūdna žemė, nes labai užteršta nuo gamyklų, mašinų. Dešinėje pusėje –sveika, linksma žemė, nes auga daug medžių ir oras švarus.
Lijana Petrauskaitė
,,NETVARKA MIŠKE“
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ
2 klasė
Pagrindinė mintis: JEI NORIME TURĖTI GRAŽŲ MIŠKĄ, TURIME NUSTOTI TERŠTI JAME.
Nojus Brazauskas
,,GAMTOS NAMAI“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Nojus savo pagamintame popieriaus lape nupiešė gamtą, kuri yra visų mūsų namai. Berniukas papasakojo, kad gamtą turime tausoti, jei norime būti laimingi ir turėti gyvenimą, nes gamta yra didelis grožis ir mūsų vieninteliai namai.
Povilas Jenkus
„SAULĖ“
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Jei mes kenksime gamtai, Saulė bus pikta, pražūtinga. Iš popieriaus likučių, kurių po dailės pamokų niekada neišmetame, gaminame popierių. Įdomu stebėti, kokios spalvos pavyksta sukurti naują popierių, nes maišome visokių spalvų skiauteles.
Rimantas Karnišauskas
Švarioji ir užterštoji Žemė.
Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyrius
4 klasė
Šio darbo pagrindinė mintis parodyti kaip atrodys Žemė, jeigu mes-žmonės, nenustosime jos teršti. Ji taps, pilka, susiraukštėjusi ir be gražiųių savp spalvų. Aš renkuosi gyventi švarioje, tvarkingoje ir spalvotoje Žemėje. O Jūs?
Rokas Rudys
,,GAMTA – MANO NAMAI“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Rokas ant savo pagaminto popieriaus lapo nupiešė gamtą. Berniukas papasakojo, kad prie švarios aplinkos turime prisidėti kiekvienas. Turime rūšiuoti šiukšles, taip saugosime gamtą, nes tai mūsų visų namai.
Simas Talutis
Gamtos grožis
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
2 klasė
,, Gamtos grožis” – tegul žydintys medžiai ir gėlės visada puošia gamtą
Tėja Borkertaitė
“SAUGOKIME ŽEMĘ VISI KARTU!”
RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
3 klasė
DARBO GAMYBAI PANAUDOTAS PERDIRBTAS POPIERIUS, PASIGAMINTAS IŠ SENOS KIAUŠINIŲ DĖŽUTĖS. SPALVINTA FLOMASTERIAIS.
Vincentas Mikalauskas
„Žemė verkia“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Paklausyk, ar girdi Žemės šauksmą, jos gailią raudą?
Armantė Paulauskaitė
„ŽYDINTIS IR DEGANTIS MEDIS“
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Mes norime išsaugoti medžius. Todėl taupome popierių, jei lieka ,gabaliukus panaudojame kitiems darbams arba gaminame savo popierių. Gaunasi įdomesnis, kitoks popierius.
Deimantė Mockutė
"Žemė žiemą"
Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija
4 klasė
Iš servetėlių pasigaminau popierių ir piešiau Žemę žiemos metu. kad ir žiema, vis tiek teršti gamtos negalima. Aš rušiuoju, rūšiuok ir tu.
Domas Mickevičius
„NETERŠKIT ŽEMĖS!“
KURŠĖNŲ PAVENČIŲ MOKYKLA-DAUGIAFUNKCIS CENTRAS
3 klasė
NUOTOLINIŲ PAMOKŲ METU VAIKAI AIŠKINOSI KAIP GAMINAMAS POPIERIUS: STEBĖJO FILMUKUS, DISKUTAVO. BUVO PATEIKTA KONKURSO INSTRUKCIJA KAIP GAMINTI POPIERIŲ. VISI KARTU IŠSIAIŠKINOME. VAIKAI SUVOKĖ, KAD PERDARANT POPIERIŲ – SURENKI 1TONĄ POPIERIAUS – IŠGELBĖJI 17 MEDŽIŲ. MOKINIAMS LABAI PATIKO GAMINTI POPIERIŲ.
Dovilė Zarauskaitė
Amazonės miškai
Versmė progimnazija
3 klasė
Naikinami Amazonės miškai ir gyvybė, bet dar yra vilties...
Elinga Rupšytė
,,LAIMINGA ŽEMĖ”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Ant savo pagaminto popieriaus lapo Elinga nupiešė Žemę, kuri yra laiminga ir švari. Pasak mergaitės, jei mes nešiukšlinsime ir rūšiuosime atliekas, jas perdirbsime, padėsime Žemei ir ją išsaugosime. Tada mūsų planeta Žemė bus laiminga ir mes visi būsime laimingi.
Ernestas Raudys
,,GAMTOS VANDENYNAS”
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Ernestas ant savo pagaminto popieriaus lapo nupiešė gamtą, kurią įsivaizdavo vandenynu. Pasak berniuko, vandenynas – visų gyvybė ir visko pradžia. Žmonės daug plastiko išmeta, kuris patenka į vandenynus, o tai kenkia vandenynų gyventojams – banginiams, delfinams... Jie praryja plastiko butelius, įkliūna į tinklus ir žūva, nes žmonės yra neatsakingi. Ernestas papasakojo, kaip svarbu rūšiuoti ir perdirbti atliekas, kad būtume draugiški aplinkai.
Gabrielė Saveikytė
„Šiukšlių apokalipsė“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Greta Rutkauskaitė
Žemė, jei nenustosime teršti
VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
"SUPLĖŠĖ KIAUŠINIO DĖŽUTĘ SMULKIOMIS SKIAUTELĖMIS. SUDĖJO Į DUBENĮ IR UŽPYLĖ VIENĄ PUODELĮ KARŠTO VANDENS. Paliko 30 min. ŠAKUTE SUTRNĖ. NUSUNKĖ SKYSTĮ. PADĖJO ANT FOLIJOS AR KEPIMO POPIERIAUS IR KOČĖLU IŠLYGINO. PALIKO IŠDŽIŪTI IR IŠDŽIŪVUS NUPIEŠĖ PIEŠINĮ. "
Ieva Deimikytė
,,UŽTERŠTI MEDŽIAI“
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
NEGALIMA ŠIUKŠLINTI GAMTOS, NES KITAIP ŠIUKŠLĖS PRADĖS AUGTI ANT MEDŽIŲ.
Ieva Matulaitytė
NEBŪKIM VARTOTOJAI!
Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
3 klasė
Ieva pati apklijavo senos kartoninės dėžutės sieneles ir papuošė jas piešinėliais. Ji panaudos šią dėžutę dovanos įpakavimui, todėl jai nereikės pirkti naujos dovanų dėžutės parduotuvėje. Jos mintis tokia: jei pasidarysiu pati, mažiau pirksiu ir vartosiu ...
Karina Kazakevičiūtė
Šviesa ir tamsa
Gražinos pagrindinė mokykla
4 klasė
Aš nupiešiau, kaip atrodys Žemė kai mes saugosime gamtą ir tausosime ją. Taip pat pavaizdavau ir kas nutiks, jeigu nesaugosime gamtos. Tada bus užterštas oras, vanduo, neišgyvens daugelis gyvūnų, augalų. Mūsų planeta žus.
Laura Lapinskaitė
LIŪDNAS MIŠKAS
Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija
3 klasė
Kai dar žmonės nežinojo, kad galima rūšiuoti atliekas, o svarbiausia net nežinojo, kad galima popieriaus pasigaminti iš antrinių, viską metė ir vėl pirko. O labiausiai šiukšlino mišką. Miškui darėsi vis liūdniau. Savo pagamintame popieriuje Laurutė nupiešė „Liūdną mišką”, kad visiems primintų, kad reikia saugoti gamtą.
Mingailė Simaitytė
Užterštas miestas
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Pavaizduota aplinkos užterštumas, jei mes jos nesaugosim.
Neidas Avelis
„NETERŠK GAMTOS – TAI BLOGAI“
KURŠĖNŲ PAVENČIŲ MOKYKLA-DAUGIAFUNKCIS CENTRAS
3 klasė
NUOTOLINIŲ PAMOKŲ METU VAIKAI AIŠKINOSI KAIP GAMINAMAS POPIERIUS: STEBĖJO FILMUKUS, DISKUTAVO. BUVO PATEIKTA KONKURSO INSTRUKCIJA KAIP GAMINTI POPIERIŲ. VISI KARTU IŠSIAIŠKINOME. VAIKAI SUVOKĖ, KAD PERDARANT POPIERIŲ – SURENKI 1TONĄ POPIERIAUS – IŠGELBĖJI 17 MEDŽIŲ. MOKINIAMS LABAI PATIKO GAMINTI POPIERIŲ.
Paula Giedraitytė
“Kokia gamta bus kai ją toliau teršime"
Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
“Kokia gamta bus kai ją toliau teršime,, pati pasidariau poperių ir ant jo nupiešiau piešinį.
Simonas Rakauskas
KALNAI - VANDENS NAMAI
KAUNO R. RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ
2 klasė
KALNŲ VIRŠŪNĖSE YRA DAUG LEDO, KURIS TIRPSTA, VIRSTA GĖLU VANDENIU IR PATENKA Į UPES. KLIMATAS ŠYLA IR DĖL TO LEDO MAŽĖJA.
Ugnė Bekerytė
VAIKYSTĖS KŪRYBA
KTU inžinerijos licėjus
4 klasė
Tai yra knygos, kurią gamino mokinė, viršelis. Knyga A4 formato, joje sudėti visi mergaitės rašiniai, parašyti per keturis metus pradinėje mokykloje.
Ugnė Poškytė
ŽIEMOS DŽIAUGSMAS
ALKSNIUPIŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
DARBUI PAIMTAS PANAUDOTAS POPIERINIS RANKŠLUOSTIS. TRYS LAPAI SUDRĖKINTI IR LENGVAI SUTEPTI ŠIEK TIEK NAUDOJANT LIPALĄ. IŠDŽIŪVUS PIEŠTA SU VANDENINIAIS DAŽAIS, LAKU
Adriana Čiž
„NUSTOKIME ŠIUKŠLINTI“
ŠALČININKŲ J.SNIADECKIO GIMNAZIJA
4 klasė
VASARĄ VAIKŠČIOJANT PO MIŠKĄ PASTEBĖJAU KRŪVĄ ŠIUKŠLIŲ. ANT MEDŽIŲ ŠAKŲ BUVO PAKABINTI MAIŠELIAI, PLASTIKINIAI BUTELIAI. BUVO LABAI NEMALONŲ ŽIŪRĖTI. TODĖL SAVO PIEŠINIU NORĖJAU PARODYTI, KAIP ATRODYS ŽEMĖ, JEI NENUSTOSIME VISUR ŠIUKŠLINTI. TURIME PRADĖTI RŪPINTIS GAMTA.
Aistė Butkutė
,,ŠVARI GAMTA YRA GĖRIS“
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
NESUTERŠTOJE GAMTOJE YRA ŠVARI UPĖ, ŠVARUS DANGUS, ŠVARI SAULĖ, ŠVARUS SNIEGAS. VISKAS ŠVARU IR VISKAS VIENU METU - SNIEGAS IR GĖLĖS.
Anisija Avgustionok
"Švarioji Lietuva"
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
"Buvome su klase edukacijoje,kurioje savarankiškai pasigaminome popieriaus lapą.Savo piešiniui daviau pavadinimą-,,Švarioji Lietuva”."
Augustė Steponkevičiūtė
Saugokime Žemę
Gražinos pagrindinė mokykla
4 klasė
Saugoti Žemę svarbu, kad žaliuotų miškai, nenyktų gyvūnų ir augalų rūšys, kad žmonės galėtų gyventi žemėje. Tegul visada mūsų Žemė būna žalia ir švari! Tegul joje skamba paukštelių giesmelės.
Aurentas Ardavičius
„Pasaulis be žalios spalvos”
Panevėžio „Saulėtekio” progimnazija
4 klasė
Jei nenustosime teršti gamtos, mūsų pasaulis pararas žalumą ir taps pilkas, ir liūdnas.
Brigita Savickaitė
,,Kurioje pusėje Tu esi?‘‘
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJA
3 klasė
Piešinyje vaizduojama žmogaus pasirinkimas. Jeigu saugos gamtą, gamta atsidėkos grožiu. Jeigu rinksis taršą, pats save sunaikins.
Dominyka Grigaitė
BŪK SVEIKA, MŪSŲ ŽEME!
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
"NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ. PIEŠINYJE APTRUPĖJUSI PUSĖ REIŠKIA, KAD ŽEMĖ SUSIRGS, IŠNYKS ,JEI ŽMONĖS TERŠ ŽEMĘ."
Emilija Jocaitė
„Mylėkime Žemę“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Mylėkime Žemę taip, kad būtų gera priglusti prie medžio, išgirsti paukštelį, įkvėpti gaivaus oro gurkšnį...
Goda Špokavičiūtė
ŽEMĖ ANT GLEŽNAUS LAPELIO...
PANEVĖŽIO ALFONSO LIPNIŪNO PROGIMNAZIJA
3 klasė
"NUPIEŠTAS PIEŠINYS ANT SAVO PATIES PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS. PASIGAMINTAS POPIERIUS SAVO RANKOMIS PAGAL PATEIKTAS INSTRUKCIJAS HTTP://WWW.DRAUGISKASGAMTAI.LT/2_KONKURSO_SALYGOS/. ANT PASIGAMINTO PERDIRBTO POPIERIAUS PIEŠTAS PIEŠINYS, KURIAME PAVAIZDUOTA GAMTA, ŽEMĖ, PASAULIS, KAIP JIS ATRODO DABAR, BEI KAIP JIS ATRODYS JEI ŽMONĖS IR TOLIAU TERŠ IR NESIIMS VEIKSMŲ. ŽEMĖ ANT GLEŽNAUS LAPELIO..., KURI GALI GREIT NUSIRISTI IR SUDEGTI..."
Joris Račys
Dvi galimybės
Tirkliškių mokykla
4 klasė
Žmonės turi dvi galimybes. Viena iš jų - mylėti ir tausoti žemę, kita - ją teršti ir niokoti. Ir nuo mūsų priklauso, kokia ji bus ateityje.
Kajus Visockas
„Mylėkim Žemę"
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Nešiukšlinkime gamtoje. Dėl šiukšlių mūsų žemė bus nešvari, vanduo užterštas. Neaugs augalai, nebebus gyvūnų.
Paulina Kazlauskaitė
NEDEGINKIM MIŠKŲ !
Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
3 klasė
Paulina piešinį nupiešė guašu ant kartoninės dėžutės sienelės. Jos mintis tokia: žmonės, saugokit miškus, nedeginkit jų !
Smiltė Pupkutė
„Švari gamta“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
Reikia saugoti medžius, nes jie grožis akims ir jų pagalba galime kvėpuoti švariu oru. Jei reikia nukirsti medį, pvz., kad ką nors pagaminti, būtinai reikia į jo vietą pasodinti kokius du medžius. Medžiai dar yra paukščių namai. Tik sveikuose medžiuose gali sukti lizdus paukščiai ir perėti sveikus vaikus. Paukščiai išrenka kirmeliukus iš medžių, kad jie nesirgtų. Padeda medžiams. Žmonės protingesni už paukėčius. Tai jie turi saugoti ir mylėti gamtą, o ne tik ją naudoti.
Tajus Vaizgenis
„MANO ŽEMĖ“
KAUNO KURČIŲJŲ IR NEPRIGIRDINČIŲJŲ UGDYMO CENTRAS
1 klasė
"Darbelis atliktas guašu ant perdirbto poprieriaus. Tajus ugdomas pagal individualizuotą programą, todėl šio darbelio eiga buvo berniukui ilga, bet labai patiko, kad pats galėjo pasigaminti popierių. Gamino iš vienkartinių servetėlių. Ačiū organizatoriams už idėją. Labai šaunu. Šią techniką įsisavinsim ir toliau naudosime."
Ugnius Butkeraitis
Į šviesesnį rytojų
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
2 klasė
,, Į šviesesnį rytojų” – padangos degančios, šiukšlių kalnas, dūmai tegul neužstoja kelio į švaresnę gamtą.
Aistė Menčinskaitė
,,Gamtos grožis”
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
2 klasė
,,Gamtos grožis” – smagu gyventi švarioje ir gražioje aplinkoje.
Aleksandras Paulauskas
„Žemė tamsoje“
Klaipėdos Sendvario progimnazija
4 klasė
"Piešinyje matome mūsų visų sukurtą taršą kuri gaubią Planetą. Saulės beveik nesimato. Pramonė ir automobiliai yra pagrindiniai teršėjai. Reikia daugiau elektromobilių. Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie Planetos išsaugojimo!"
Arnas Stulgaitis
,,GEROJI IR BLOGOJI PUSĖ“
KAUNO RAJONO RAUDONDVARIO A. IR A. KRIAUZŲ PRADINĖ
2 klasė
PASAULIS ŽUS, JEI ŽMOGUS NEATSITOKĖS IR TERŠ GAMTĄ TOLIAU.
Aušrinė Raščiūtė
“Kas bus?”
„Saulės“ privati gimnazija
4 klasė
Aprašymas: o kas bus, jeigu žemė būtų visa užteršta? Taip dar neatsitiko, todėl reikia pradėti tą stabdyti.
Donatas Paulauskas
„JEI NELIKS GAMTOS”
KULIŲ GIMNAZIJA
4 klasė
Popieriaus likučių nemetame, juos susmulkiname, užpilame verdančiu vandeniu, suplakame plaktuvu, įpilame lipalo, dedame ant sietelio, suformuojame lapą, nusausiname, lyginame, džioviname. Gauname naują popierių. Taip saugome gamtą.
Dovydas Lubys
Žemės balansas - paprastumas
Motiejaus Valančiausmokykla –darželis
2 klasė
Vaizduoju žemės balansą – paprastumą. Balansas tarp žmonių veiklų ir natūralumo yra labai svarbus, todėl stengiausi savo darbe naudoti kuo mažiau ir kuo natūralesnių priemonių.
Dovydas Pokonečnas
„Baltijos jūra"
Klaipėdos „Gilijos“pradinė mokykla
3 klasė
Darbe pavaizduota Baltijos jūra dabar.. ir kokia ji bus, jei nesirūpinsime ir ją teršime.
Eligija Laurutytė
„Buvo ir yra“
DAINŲ PROGIMNAZIJA
4 klasė
"Pievose žydėjo gėlės. Skraidė ir čiulbėjo gražias dainas paukščiai. Vandenyje plaukiojo gausybė įvairių žuvų. Buvo nuostabus, švarus pasaulis. O dabar? Tiesiog baisu! Gėles skina žmonės ir pardavinėja. Bitės neturi iš kur paimti nektaro ir mums pagaminti medaus. Šiukšlių nerūšiuoja, jos skraido visur. Vanduo užterštas, negalima vasarą maudytis. Žmonės atsibuskite!Jūs patys viską graiunate!"
Esmilė Uščiauskaitė
“Neterškime gamtos”
Prano Mašioto progimnazija
4 klasė
Aš nupiešiau kaip atrodytų gamta, jeigu šiukšlinsime, nesurinksime ir netvarkysime šiukšlių. Nenorėčiau, kad taip atsitiktų. :(
Gabrielė Zinkevičiūtė
Žemė, jei nenustosime teršti
VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
"SUPLĖŠĖ KIAUŠINIO DĖŽUTĘ SMULKIOMIS SKIAUTELĖMIS. SUDĖJO Į DUBENĮ IR UŽPYLĖ VIENĄ PUODELĮ KARŠTO VANDENS. Paliko 30 min. ŠAKUTE SUTRNĖ. NUSUNKĖ SKYSTĮ. PADĖJO ANT FOLIJOS AR KEPIMO POPIERIAUS IR KOČĖLU IŠLYGINO. PALIKO IŠDŽIŪTI IR IŠDŽIŪVUS NUPIEŠĖ PIEŠINĮ. "
Karilė Vaitkevičiūtė
„Liūdnas rytojus“
Dubysos aukštupio mokykla
2 klasė
Gamta dūstanti nuo šiukšlių – liūdno rytojaus paveikslas. Ką gali padaryti, kad rytojus būtų linksmesnis?
Kornelijus Čerbinas
Žemė, jei nenustosime teršti
VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA
4 klasė
"SUPLĖŠĖ KIAUŠINIO DĖŽUTĘ SMULKIOMIS SKIAUTELĖMIS. SUDĖJO Į DUBENĮ IR UŽPYLĖ VIENĄ PUODELĮ KARŠTO VANDENS. Paliko 30 min. ŠAKUTE SUTRNĖ. NUSUNKĖ SKYSTĮ. PADĖJO ANT FOLIJOS AR KEPIMO POPIERIAUS IR KOČĖLU IŠLYGINO. PALIKO IŠDŽIŪTI IR IŠDŽIŪVUS NUPIEŠĖ PIEŠINĮ. "
Lėja Maračauskaitė
Tai Žemė kurioje noriu gyventi.
Motiejaus Valančiausmokykla –darželis
2 klasė
Lėja Urbonaitė
"Pasaulis"
Batniavos pradinė mokykla - daugiafunkcinis centras
3 klasė
Ant pasigaminto lapo iš rankšluostinio popieriaus, guašu nupiešiau Pasaulį. Vienoje pusėje Pasaulis gyvasis, kitame negyvasis.
Nerija Drevinskaitė
Taip būtų
PANEVĖŽIO R. VELŽIO GIMNAZIJA
4 klasė
Žaliuojantys medžiai, purūs debesys žaidžiantys su kalnų viršūnėmis – taip būtų, jei žmonės saugotų gamtą.
Patricija Griciūtė
„Padovanok žemei šypseną“
Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
4 klasė
Popieriaus gamybai buvo naudojamas tualetinis popierius bei burbulinis popierius. Burbulinio popieriaus dėka išgautas netradicinis, duobėtas popieriaus lapas. Piešinyje pateikiama žemė su dviejomis emocijomis. Pirmoji linksma :), kada ja rūpinamasi, ji saugoma ir neteršiama. Kitoje žemės pusėje pateikiama liūdna emocija :( ir vaizduojama kas gali nutikti, jeigu žeme bus nesirūpinama ir ji bus teršiama.
Pijus Parniauskas
"ŽMOGAUS ELGESIO TAISYKLĖS GAMTOJE"
Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija
3 klasė